Eğitim Detayı

Eğitim Adı: İNSAN 4.0
Eğitimci: Tevfik Murat TAMER
Yeri: İHKİB - Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Başlama-Bitiş Tarihi: 2020-02-14T00:00:00+03:00 10.00 - 2020-02-14T00:00:00+03:00 17.00
Eğitim Kodu: 1077
Eğitim Ücreti: 200 TL
Eğitim İçerik:İÇERİK:
Teknolojinin artan hızla gelişmesi, Sanayi 4.0 devrimi ile birleşmesi, yapay zeka ve otonom robotların kullanılması, neredeyse hiç inceleme altına alınmamış bir kavramın geleceğinin ne olacağı sorusunu beraberinde getiriyor. İnsan! Bu eğitimde, günümüz ve yakın gelecekte bireylerin ve kurumların çalışanlar bazında neler yapması gerektiğini, onları nelerin beklediğini inceliyoruz. Kurumların 2020 yılı itibariyle yapmaları gereken teknolojik dönüşüm, çalışan yaklaşım kararlarına proaktif yaklaşım geliştirerek, bireylerin kendi kariyer ve eğitim planlamalarına yardımcı oluyoruz.
• Sanayi 4.0
• Sanayi 4.0 için Kurumsal Nitelikler
o Müşteri ilişkileri
o Kurum içi iletişim
o Veri toplama ve analizi
o Şeffaflık
o Yeni nesil için çekim merkezi olma
• Sanayi 4.0 için Bireysel Nitelikler
o Dijital IQ
 Bireysel dijital IQ parametrelerinin değerlendirilmesi
o Etkin iletişim
o Kişisel zamana uyumda süreklilik
 Sürekli (on-time) Zamana Uyumda Baş Etme Yöntemleri
 Psikolojik Dayanıklılık Yöntemleri
o Yaratıcı ve esnek düşünme
o Veri analizi ve karar verme
• Sanayi 4.0 Değişimde Değişim
o Yeni ekip anlayışı
o Turnover tehlikesi
o Yeni inovasyon ve ArGe yönetimi
• Sanayi 5.0EĞİTMEN:
Tevfik Murat TAMER, 1968 yılında Kırıkkale’de doğan, Deniz Lisesi’nden sonra Deniz Harp Okulu Bilgisayar Bölümünden üçüncülük derecesi ile mezun oldu.
A.B.D. Akdeniz 6. Filo’sunda subay adayı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Donanması’nın çeşitli gemilerinde ise branş subayı olarak görev yaptı.
1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adına 2 yıl boyunca A.B.D. Kaliforniya eyaleti Monterey şehrinde bulunan Naval Postgraduate School’da Bilgisayar Bilimleri konusunda yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşte mühendislik sınıfına geçerek yazılım, proje
yönetimi, sistem yöneticiliği ve direktörlüğü görevlerini yaptı. Türkiye’de gerçek anlamda eğitim maksatlı ilk silah sistemleri benzetim programını yapan iki kişilik ekipteydi. Bu kapsamda, HAVELSAN ve SATEK firmalarına danışmanlık yaptı. 2008 yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim Organizasyon dalında İşletme yüksek lisansını tamamladı. Bir yandan mühendislik paterninde ilerlerken, 1998 yılında Toplam Kalite Yönetimi eğitimlerine katılmaya başladı. 2003 yılına kadar çeşitli eğitimler
aldıktan sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “Değişim Projesi” kapsamında 28
gün süreyle eğitici eğiticisi eğitimleri aldı. Her kademeden yönetici ve personele liderlik, yaratıcı düşünme, sunum teknikleri, stratejik yönetim, takım çalışması (indoor – outdoor), öğretim teknikleri, temel kalite kavramları, süreç iyileştirme, yönetim teknikleri konularında hem eğitici eğitimi hem de çalışan eğitimleri verdi. Kalite yaşantısında, 2003 yılından itibaren Ulusal Kalite Ödülü sürecinde Türkiye Kalite Derneği (KALDER) adına çeşitli kamu ve özel sektör işletmelerinin değerlendirilmesinde görev yaptı. Halen KalDer adına değerlendiricilik ve eğitmenlik faaliyetlerini yürütmektedir. 2011-2014 yılları arasında bir eğitim firmasında eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdikten sonra, Temmuz 2014 itibariyle kendi firması olan 5-Element Eğitim ve Danışmanlık ile kişisel gelişim, kalite mükemmellik ve yönetim konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. Verilen kişisel gelişim eğitimleri arasında, etkileme ve ikna etme, temel ve ileri düzey liderlik, proaktif davranış ve hedef belirleme değişim yönetimi, kalite odaklılık, koçluk, performans geri bildirim, stratejik düşünme ve planlama, problem çözme teknikleri, yaratıcılık, çatışma yönetimi, eğitici eğitimi, ileri düzey sunum teknikleri, ekip çalışması, zaman yönetimi, başarılı moderatörlüktür, görüşme teknikleri, kurum içi iletişim, kurumlara kısa sürede uyum sağlama ana başlıklar olarak sayılabilir. Eğitimler İngilizce olarak da verilebilmektedir.
İyi seviyede İngilizce bilen Murat TAMER evlidir ve Doğa adında bir kızı vardır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr