Eğitim Detayı

Eğitim Adı: ARİSTO’NUN İKNA ETME SANATI
Eğitimci: Tevfik Murat TAMER
Yeri: İHKİB - Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Başlama-Bitiş Tarihi: 2020-03-27T00:00:00+03:00 10.00 - 2020-03-27T00:00:00+03:00 17.00
Eğitim Kodu: 10103
Eğitim Ücreti: 200 TL
Eğitim İçerik:İÇERİK:
2300 yıl önce temelleri belirlenmiş ve hala geçerli olan ve geçerli olacak bir ikna yöntemi. Mantık, duyulara ve duygulara hitap edebilmek, kişilik özelliklerimizi geliştirmek ve kullanabilmek. Üç ana başlık altında, genel değil, bilinçaltına kadar inen detaylarla, etkileme ve ikna etmenin inceliklerini paylaşacağız. İletişimde hataların en aza indirilmesi, kişisel farkındalık, duygusal zekamızın geliştirilmesi, bize her ortamda ikna yetkinliğimizin artmasını sağlayacak. İknanın anlık değil, bir süreç ve iyi yönetilmesi gereken bir süreç olduğunu göreceğiz. Rol play ve grup çalışmalarıyla bilgilerin pekiştirilmesi sağlanacaktır.
Program:
• İkna etme kavramı ve Aristo
• İkna etmede başarısızlık nedenleri
• Aristo'nun ikna üçlemesi (mantık, duygu, duyulara hitap, kişilik)
• Mantık
o Veri toplama, analiz ve bilgiye dönüştürme
o Verilerin doğru aktarımı
• Duygu ve duyulara hitap etme
o Yapıcı iletişim
o Ses ve beden dilinin kullanımı
o Empati ve algılama farklılıkları
o Duyulara ve duygulara hitap etme
o Olumsuzluklardan kaçınma ve olumlu hale getirme
• Kişilik özellikleri
o Yansıtılan güven, özgüven
o Kararlılık
o Uzmanlık
• İkna süreci
• İkna etme çalışması

EĞİTMEN:
Tevfik Murat TAMER 1968 yılında Kırıkkale’de doğan Murat Tamer, Deniz Lisesi’nden sonra Deniz Harp Okulu Bilgisayar
Bölümünden üçüncülük derecesi ile mezun oldu.
A.B.D. Akdeniz 6. Filo’sunda subay adayı olarak,
Türkiye Cumhuriyeti Donanması’nın çeşitli
gemilerinde ise branş subayı olarak görev yaptı.
1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Deniz Kuvvetleri
Komutanlığı adına 2 yıl boyunca A.B.D. Kaliforniya eyaleti Monterey şehrinde bulunan Naval Postgraduate School’da Bilgisayar Bilimleri konusunda yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşte mühendislik sınıfına geçerek yazılım, proje yönetimi, sistem yöneticiliği ve direktörlüğü görevlerini yaptı. Türkiye’de gerçek anlamda eğitim maksatlı ilk silah sistemleri benzetim programını yapan iki kişilik ekipteydi. Bu kapsamda, HAVELSAN ve SATEK firmalarına danışmanlık yaptı. 2008 yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim Organizasyon dalında İşletme yüksek lisansını tamamladı.
Bir yandan mühendislik paterninde ilerlerken, 1998 yılında Toplam Kalite Yönetimi eğitimlerine katılmaya başladı. 2003 yılına kadar çeşitli eğitimler aldıktan sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “Değişim Projesi” kapsamında 28 gün süreyle eğitici eğiticisi eğitimleri aldı. Her kademeden yönetici ve personele liderlik, yaratıcı düşünme, sunum teknikleri, stratejik yönetim, takım çalışması (indoor – outdoor), öğretim teknikleri, temel kalite kavramları, süreç iyileştirme, yönetim teknikleri konularında hem eğitici eğitimi hem de çalışan eğitimleri verdi. Kalite yaşantısında, 2003 yılından itibaren Ulusal Kalite Ödülü sürecinde Türkiye Kalite Derneği (KALDER) adına çeşitli kamu ve özel sektör işletmelerinin değerlendirilmesinde görev yaptı. Halen KalDer adına değerlendiricilik ve eğitmenlik faaliyetlerini yürütmektedir.
2011-2014 yılları arasında bir eğitim firmasında eğitim ve danışmanlık
hizmetleri verdikten sonra, Temmuz 2014 itibariyle kendi firması olan 5-Element Eğitim ve Danışmanlık ile kişisel gelişim, kalite mükemmellik ve yönetim konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. Verilen kişisel gelişim eğitimleri arasında, etkileme ve ikna etme, temel ve ileri düzey liderlik, proaktif davranış ve hedef belirleme değişim yönetimi, kalite odaklılık, koçluk, performans geri bildirim, stratejik düşünme ve planlama,
problem çözme teknikleri, yaratıcılık, çatışma yönetimi, eğitici eğitimi, ileri düzey sunum teknikleri, ekip çalışması, zaman yönetimi, başarılı
moderatörlüktür, görüşme teknikleri, kurum içi iletişim, kurumlara kısa sürede uyum sağlama ana başlıklar olarak sayılabilir. Eğitimler İngilizce olarak da verilebilmektedir.

ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr