Eğitim Detayı

Eğitim Adı: KONFEKSİYON ÜRETİMİNDE VERİMLİLİK KALİTE VE ADİL ÜCRET SİSTEMİ
Eğitimci: Selin Sarıkaya - Hulisi Ayluçtarhan
Yeri: İTKİB - Dış Ticaret Kompleksi /Yenibosna
Başlama-Bitiş Tarihi: 2020-03-06T00:00:00+03:00 10.00 - 2020-03-06T00:00:00+03:00 17.00
Eğitim Kodu: 10104
Eğitim Ücreti: 200 TL
Eğitim İçerik:I. Bölüm İçerik:
- Endüstriyel devrimin hazırgiyim sektörüne getirdiği yenilikler nelerdir?  
• Endüstri devrimi sadece üretimin kendisini değil, verimlilik ve kalite algısını da önemli ölçüde değiştiriyor, geliştiriyor.  
• Uçtan uca süreçlerin tasarlanması ile maliyet avantajının yanısıra, daha az hata, daha yüksek kar ve daha verimli iş sonuçları elde etmemizi sağlıyor.  
• İhracat ekonomilerinde bunun etkisini koleksiyondan, takip analiz sistemlerine, maliyetlerden, marka yönetimine kadar görebiliyoruz.  
- Endüstri 4.0 nedir?  Organizasyon olarak hazır mısınız?
• Endüstri 4.0 nedir?  
• Yeni nesil üretim teknikleri ve teknolojileri nelerdir?  
• Sadece ileri teknoloji bant yatırımı değil, üretime değen tüm iş birimlerinin yeniden şekillenmesi anlamına gelen Endüstri 4.0 perspektifi, ne zaman inovasyon olmaktan çıktı ve zaruri oldu?  
- Verimlilik ve kalite yönetimi için Üretim öncesi alınması gereken aksiyonlar nelerdir?  
• Endüstri 4.0 yaklaşımı konsept aşamasından başlar, ürün müşteriye ulaşana kadar devam eder.  
EĞİTMEN: Selin Sarıkaya, iş hayatına 1998’de Koç Holding’de başladı. Beko ve Arçelik'te İhracat Sorumlusu olarak çalıştı. Holding bünyesinde TQM (Kalite Yönetimi) projelerinde ve KalDer projelerinde görev aldı.  2004 yılında perakende sektörüne geçiş yaptı, Shanghai’da LC Waikiki'nin Çin ofisini açtı. 2010 yılına kadar grubun Çin, Vietnam üretimlerini ve Asya'daki operasyonlarını kurdu ve yönetti. Perakende sektöründe yeni kurulan veya yeniden yapılanan organizasyonlarda görev alan Selin Sarıkaya, Flo’da perakende direktörü, Desa’da Marka direktörü ve Miroglio Ayayadın grubunda İpekyol, Machka ve Twist markalarının üretim departmanlarını yönetti.Halen  Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olan Selin, kurucusu olduğu Idealab bünyesinde perakende danışmanlığı ve gelişim atölye çalışmalarını sürdürmektedir.Selin Sarıkaya, Robert Kolej ve Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezundur.


II. Bölüm İçerik:

• İzlenebilirliğin inşası
• Verimlilik ölçümü
• Kayıp sürelerin ölçülmesi
• Performans ölçümü
• OEE ölçümü
• İn-line kalite ölçümü
• End of line kalite ölçümü
• Emek temelli fabrika modelleme
• Prim Sisteminin inşası
• Adil Ücret Sisteminin tanımı

EĞİTMEN: Hulisi Ayluçtarhan, 1998 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinden hemen sonra kariyerine Arge Mühendisi olarak başlamıştır.  Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2002 yılında ‘İnterpro Bilişim Ödülleri’ yarışmasında ‘Üretimde verimlilik ölçümü ve prim sistemi uygulama” projesi ile ödüle layık görülmüştür. 2002 yılından kurduğu Arge Bilişim firmasında kendi geliştirdiği yazılım ve donanımla birlikte ‘Üretimde verimlilik ve kalite arttırma’ danışmanlığı yapmıştır. Şimdiye kadar yurt içi ve yurt dışı 100’ün üstünde fabrikada, kurduğu sistem ile üretim danışmanlığı yapmıştır. Halen Arge Bilişim’de Genel Müdürlük görevine devam etmektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr