Eğitim Detayı

Eğitim Adı: KOBİ VE AİLE FİRMALARI İÇİN İNOVASYON
Eğitimci: SELİN SARIKAYA
Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi/ Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 14.11.2017 10.00 - 14.11.2017 17.00
Eğitim Kodu: 242
Eğitim Ücreti: 200 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 100 TL)
Eğitim İçerik:


İçerik
Bölüm 1:  2023’te bizi nasıl bir dünya bekliyor?  
Bölüm 2:  Dünya’daki inovasyon uygulamaları hakkında +1,700 firma üzerinden yapılan araştırmalar ve analizi
Bölüm 3:  Türkiye’deki KOBİ ve aile firmalarının devreye alabileceği inovasyon uygulamaları
Bölüm 4:  ArGe ve ÜrGe uygulamalarının ötesinde neler yapılabilir
Bölüm 5:  Bütçe yönetimi ve İnovasyon kültürünün yerleşmesi için Maden ve Metal sektöründe alınabilecek Hibe ve Teşvik programları, bunlara başvuru yöntemleri  
Eğitimimizin ana amacı küçük ve orta büyüklükteki aile firmalarının uygulamaya alabileceği inovasyon uygulamalarını tanıtmaktır.  2023’e yaklaşırken, global gelişmeler ve bu gelişmelerin iş dünyasına iz düşümlerini konuşacağımız eğitimimizde, özellikle dünyadaki tekstil ve konfeksiyon üreticilerinin inovasyon uygulamalarına, süreçlerine ve dünya piyasasına yaklaşımlarına değineceğiz.  
İnovasyon kültürünün kurumsallaşma sürecini tamamlamış, geniş insan ve maddi kaynaklara sahip büyük oyuncuların tekelinde olmadığını konuşacağımız paketimizde, aile firması olan KOBİ’ler için yalın, ölçeklendirilebilir stratejileri ve devletin bu kültür altyapısı için hazırladığı değerli teşvik ve hibe programlarını anlatacağız.  
İki günlük eğitimimiz özellikle firma sahipleri, üst düzey yöneticiler ile stratejilere yön veren değerli yöneticiler için hazırlanmıştır.  
Gerekli Malzemeler: Not Defteri ve Kalem
Eğitmen: Selin Sarıkaya: İş hayatına 1998’de Koç Holding’de başladı. Beko ve Arçelik'te İhracat Sorumlusu olarak çalıştı. Holding bünyesinde TQM (Kalite Yönetimi) projelerinde ve KalDer projelerinde görev aldı.  2004 yılında  perakende sektörüne geçiş yaptı,  Shanghai’da LC Waikiki'nin Çin ofisini açtı. 2010 yılına kadar grubun Çin, Vietnam üretimlerini ve Asya'daki operasyonlarını kurdu ve yönetti. Perakende sektöründe yeni kurulan veya yeniden yapılanan organizasyonlarda görev alan Selin Sarıkaya, Flo’da perakende direktörü, Desa’da Marka direktörü ve Miroglio Ayayadın grubunda İpekyol, Machka ve Twist markalarının üretim departmanlarını yönetti.Halen  Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olan Selin, kurucusu olduğu Idealab bünyesinde perakende danışmanlığı ve gelişim atölye çalışmalarını sürdürmektedir.Selin Sarıkaya, Robert Kolej ve Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezundur.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr