Eğitim Detayı

Eğitim Adı: HAZIR GİYİM TERMİNOLOJİSİ VE ÖRNEK SATIŞ UYGULAMALARI
Eğitimci: SİNAN İZ
Eğitim Yeri: İHKİB - Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 12.06.2019 10.00 - 12.06.2019 17.00
Eğitim Kodu: 835
Eğitim Ücreti: 200 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 100 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

A. Satış Destekleyici Ürün Terminolojisi ve Ürün Tanıtımı

• Hazır giyim ve Tasarım Terminolojisi (kullanılan sektörel ve teknik terimler)
• Hammadde ve Malzeme Terminolojisi
• Üretim Terminolojisi
• Ürün Terminolojisi
• Satış ve Pazarlama Terminolojisi

B. Örnek Satış Uygulamaları

• Müşteri karşılama
• Doğru beden ve konuşma dili becerileri
• Müşteri analizi ve yönlendirme
• İhtiyacı karşılama ve sepet derinliğini büyütme çalışmaları
• Satışı sonlandırma ve müşteri sadakati oluşturma
• Müşteri memnuniyeti ve sadakati kavramları
• Müşteri şikayetleri ve geri dönüşlerinin doğru karşılanması

EĞİTMEN: Sinan İZ, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı Giysi Tasarımı Bölümü mezunu olup, 2007-2016 yılları arasinda yine aynı okul ve Bölümde Öğretim Görevlisi olarak " Hazır Giyim - Ürün ve Marka Yönetimi " eğitimleri vermiştir. 2011-2013 yıllarında Akademi İstanbul’da Moda Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. 2011-2015 yıllarında İsmek Eğitim Kurumlarında Görsel Tasarım ve Vitrin Düzenleme eğitimleri vermiştir. 1989 yılında Vakko ile başlayan iş hayatı; Sayılgan Holding bünyesinde Desen Tasarım Sorumlusu, Şahinler Holding’te Erkek Teenage Çocuk Koleksiyonları Tasarımcısı, C&A Mağazacılık – Mondial Türkiye Alım Ofisi’nde Tasarım Ofisi Sorumlusu, Melteks Giyim San.Ltd.Şti.’de Tasarım Koordinatörü, Hobi Club Giyim San.ve Tic.Ltd.Şti.’de Genel Müdür, NAP Intimates- İstanbul’da Senior Merchandiser Manager ve Deba A.Ş.’de AR-GE Müdürü pozisyonlarıyla devam etmiştir. 2005-2006 yılları arasında Tema A.Ş.’de Erkek Grubu Tasarım Koordinatörü ve Southblue Markası Erkek Bölümü Ürün Müdürü, 2012-2013 yılları arasında Collezione'de Yurtdışı Franchise Direktörü ve Kreatif Danışmanlık , 2013-2014 yılları arasında Lufian -Nesac Tekstil’de Yurt Dışı Franchise Direktörü ve sonrasında  Marka Müdürü, 2015 senesinde Vizyon Deri A.Ş.’de  Kidemli Ürün Müdürü, 2015-2017 seneleri arasında Unipel Deri Ltd.Şti.’de Genel Koordinatör görevlerinde bulunmuştur. Halen Kürksan Deri Ltd.Şti.’de Ürün Yönetimi ve İhracat Müdürü olarak çalışmakta olan İz’in 2006-2013 yılları arasında aktif olan kendisine ait “Iz Design” isimli bir Tasarım Firması bulunmaktadır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr