Eğitim Detayı

Eğitim Adı: GÖRSEL MAĞAZACILIKTA SATIŞI ARTIRAN STRATEJİLER
Eğitimci: Figen Yılmaz Akkan
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi, Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 21.10.2019 18:30 - 23.10.2019 21:30
Eğitim Kodu: 902
Eğitim Ücreti: 300 TL
Eğitim İçerik:


Süre: 6 Saat
Gün ve Saat: Pazartesi ve Çarşamba
Başlangıç Tarihi: 21 Ekim 2019
Eğitim Tarihleri:
21 Ekim Pazartesi 18:30-21:30
23 Ekim Çarşamba 18:30-21:30

Katılım Ücreti: 300 TL
Perakende sektöründe marka olabilmenin en önemli kriterlerinden biri görsel standartlara sahip olmaktır. Dünyada kabul görmüş görsel teknikleri doğru zamanda ve doğru yerde kullanmak, markanın imajını ve satışlarını önemli derecede etkilemektedir.
Bu eğitim, katılımcıların görsel mağazacılık alanında bilgi ve donanımlarını arttırmanın yanı sıra, bu alanda vizyon sahibi olmalarını sağlamak ve sektöre ticari stratejileri görsel algıyla yönetecek mağaza tasarımcıları yetiştirmek için hazırlanmıştır.
Bu eğitime görsel satış, görsel ürün yönetimi, mağaza görsel tasarımı alanlarında deneyimi olanlar; görsel düzenleme alanına yeni giriş yapmak isteyenler; mağaza veya marka sahibi ve mağaza müdürü pozisyonlarında çalışanlar katılabilir.

İçerik:
Sessiz Satış Tekniği Ne Demektir?
Renk Nedir, Satış Üzerindeki Etkisi Nasıl Oluşur?
Mağaza Trafiğini ve Satışını Artırmada Manken Kullanımı ve Stylingin Önemi
Mağaza İçi Görsel İletişim Stratejileri ve KPI’lar
Mağaza Satış Verimliliğini Artıran Yöntemler Nelerdir, Nasıl Uygulanır?
Mağaza Görsel Denetim Kontrol Listesi Hazırlamanın Önemi ve Satışa Katkısı
Uygulama
Gerekli Malzemeler:
Siyah Maket Kartonu (50x70 cm)
Eski Moda Dergileri
Renkli Gazlı Kalemler
Uhu
Makas
Eğitmen: Figen Yılmaz Akkan; 1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü bitirmiştir. Perakendecilik ve görsel mağazacılık alanında 20 yıllık deneyimi olan Akkan, çeşitli ulusal ve uluslararası tekstil firmalarında görsel tasarım uzmanlığı, görsel düzenleme koordinatörlüğü, ülkeler görsel düzenleme müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır. Yurt içinde ve yurt dışında perakendecilik ve görsel mağazacılık alanında birçok workshop ve fuarlara katılmıştır.
Aynı zamanda 5 yıldır takı tasarım ve kuyumculuk sanatı ile de ilgilenmektedir. Tasarımlarını kendi ismini taşıyan web sayfasında, tasarımla ilgili festival ve fuarlara katılarak sergilemektedir. Akkan, iş yaşamına görsel mağazacılık konusunda freelance danışmanlık ve eğitimci olarak devam etmektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr