Eğitim Detayı

Eğitim Adı: İHRACAT STRATEJİLERİ ve YENİ PAZARLAR BULMA EĞİTİMİ
Eğitimci: Hakan Okay
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi, Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 25.10.2019 10:00 - 25.10.2019 17:00
Eğitim Kodu: 930
Eğitim Ücreti: 300 TL
Eğitim İçerik:


Süre: 6 Saat (1 gün)
Gün ve Saat: Cuma 10.00 – 17.00
Başlangıç Tarihi: 25 Ekim 2019
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı
Katılım Ücreti: 300 TLEĞİTİMİN AMACI
Değişen pazar koşullarına göre, yeni ihracat stratejileri oluşturmak, yeni dağıtım kanalları, yeni müşteri ve yeni pazarlar bulmak için yöntemlerin öğretilmesi.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Pazar Araştırma Yöntemleri
• Büyüyen ve Küçülen Pazar/Kanal Analizleri
• Veri Madenciliği
• CRM Yöntemleri
• Çapraz Sağlama Yapmak
• İhracat Pazarları
• Global Strateji
• Kümeleşme ve Yaygın Dağıtım
• Dar Bölge Stratejisi
• Stratejik Ortaklıklar
• Yatay ve Dikey Büyüme
• Stratejik Planlama
• Pazar Performans DeğerlendirmeGEREKLİ MALZEMELER:
• Not Defteri ve Kalem

EĞİTMEN:

Hakan Okay; 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu ve son olarak İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bölümünde Yüksek Lisans ders programını tamamladı.

1985-2013 yılları arasında kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, öğretim görevlisi olarak “Stratejik Pazarlama Uygulamaları”, “Marka Yönetimi”, “Perakende Yönetimi”, “Kişisel Satış Teknikleri” ve “CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersleri vermektedir.
Hakan Okay ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere “Konuk konuşmacı” olarak katılmaktadır. “Pazarlama, Kurumsal ve Kişisel Satış Teknikleri” konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır.
Dünya Gazetesi’nin web sitesinde köşe yazarıdır. T.C. Adalet Bakanlığı İstanbul Adliyesi ‘nde “Bilir Kişi” olarak görev yapmaktadır.

MediaCat tarafından yayınlanmış “İyi Satıcı Olmak”, “İyi Pazarlamacı Olmak”, “Nasıl Zengin Olamadım” ve “Helikopter Bakışı” isimlerinde dört kitabı bulunmaktadır.

www.hakanokay.com isimli kendi web sitesinde, makaleleri, konuk yazarları, önerileri, blog yazıları, söyleşileri ve okurlardan gelen pazarlama veya satışla ilgili soruların cevapları yayınlanmaktadır.

Hakan Okay halen beşinci kitabını yazmaktadır. Evlidir ve bir oğlu vardır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr