Eğitim Detayı

Eğitim Adı: MODA ÇİZİM TEKNİKLERİ BAŞLANGIÇ DÜZEY
Eğitimci: Bülent Gürcihan
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 10.04.2018 18.30 - 26.04.2018 21.30
Eğitim Kodu: 465
Eğitim Ücreti: 900 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 450 TL)
Eğitim İçerik:


Moda tasarımı alanına ilgi duyanların hayal ettiklerini çizebilmeye yönelik ilk adımlarını atacakları bu başlangıç seviyesindeki çizim teknikleri eğitiminde anatomi, çizgi değerleri ve boyutlandırma ile ilgili detaylı bilgi edinen katılımcılar, çeşitli malzemelerle boya tekniklerine giriş yaparak serbest çalışmalarla figür çizmeyi öğrenirken vücut oran-orantı ilişkisine dair bireysel çizim üsluplarını keşfetme fırsatı bulacaklardır.
İçerik:
• Anatomi
• Çizgi ve Çizgi Değerleri
• Vücut Oran-Orantısı Üstünde Boyutlandırma
• Işık-Gölge İlişkisi
• Serbest Eskiz Çalışmaları
Gerekli Malzemeler:
 Not Defteri ve Kalem
 Eskiz Defteri
 35x50cm Resim Kağıdı
 35x50cm Resim Altlığı (Duralit)
 2B Kurşunkalem
 Hamur Silgi
 Maket Bıçağı
 Eğitim sırasında eğitmenin yönlendirmesiyle temin edilmesi gereken çeşitli boyama malzemeleri
Eğitmen: Bülent Gürcihan; Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı dalında tamamlamıştır. Sektörde aktif olarak full-time ve free-lance tasarım çalışmaları ve uygulamaları bulunmaktadır. VI. Beymen Academia Erkek Giyim Tasarım Yarışması, VII. İTKİB (İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracıtçıları Birliği) Genç Tasarımcılar Yarışması, IAF (İnternational Award of Fashion-Taiwan) uluslararası alanda Türkiye'yi temsil etmiş, D.K.K ( Deniz Kuvvetleri Komutanlığı) ‘’ Deniz’’ konulu yağlıboya resim yarışması gibi yarışmalarda özel ödüller kazanmıştır.
Mezun olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü'nde ve pek çok özel üniversitelerde Öğretim Görevlisi olarak dersler vermiştir. Kurduğu atölyesinde dersler vermekte ve güzel sanatlar alanında ki çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Moda Akademisi bünyesinde Moda konusunda İllüstratif ve Teknik Çizim eğitimlerini sürdürmektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr