Eğitim Detayı

Eğitim Adı: GÖRSEL MAĞAZACILIKTA SHOWROOM DÜZENLEME VE STYLİNG
Eğitimci: OĞUZHAN COŞKUN / EĞİTMEN
Eğitim Yeri: İHKİB/ Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 04.10.2017 10.00 - 04.10.2017 17.00
Eğitim Kodu: 227
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Showroom, mağaza ve görsel düzenleme ekiplerinin katılımı ile gerçekleştirilmesi hedeflenen bu eğitimde, satış hizmetini daha etkin kılmak amacıyla, showroom, mağaza ve vitrin düzenlemeleri hakkında detaylı bilgi verilecektir. Ayrıca bu konuda ki güncel yenilikler ve trendler hakkında da bilgiler verilecektir.
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Tedarik Zinciri ve bütün bu uzun zincirin basamakları nelerdir?
• Markanın tarihinin mekânda hissettirilmesi
• Sezon hikayesine uygun prop seçimi
• Showroom layout planın oluşturulması
• Müşterilerin oturacağı alan & sunum alanı
• Sezonda öne çıkacak ürünlerin sunumu
• Odak noktaların oluşturulması
• Durma noktalarının belirlenmesi
• Ürün hakkında bilgi veren yönlendirme mesajları
• Manken gruplarının oluşturulması

GEREKLİ MALZEMELER:
• Not Defteri ve Kalem

EĞİTMEN:

Oğuzhan Coşkun, 1994 yılından beri Perakende sektörünün içinde yer almaktadır. Perakende kariyerine Üniversite döneminde Akmerkez 012 Benetton’da part time satış danışmanı olarak başlamıştır. Perakendenin Türkiye’de parladığı dönemlerde Dinapa AŞ’nin bünyesinde olan Akmerkez 012 Benetton ve Akmerkez Levis ‘ta mağaza müdürlüğü yapmıştır. Mağaza müdürlüğünün ardından Dinapa A.Ş.’nin 21 mağazasının yönetildiği Perakende mağazalar grubu yöneticiliğini yapmıştır. Bu süreç içerisinde mağazaların karlılığı, mağaza ekibinin eğitimi, mağazaların standartlarının sağlanması ve işe alım sürecinden sorumlu olmuştur.  2003 yılından itibaren Dinapa AŞ içinde Buyer’lık pozisyonuna getirilmiş, Dinapa AŞ’nin bünyesinde bulunan; Nike, Levis , Lee, Wrangler, Benetton, Sisley , Mudo, Dockers markalarının koleksiyon seçimi ve bütçelendirmesi üzerine çalışmıştı. 2006 yılından itibaren kariyerine Levi’s® Istanbul HQ’da Dockers® markalarında Visual Merchandiser olarak görev yapmıştır. 13 Dockers mağazasından sorumlu olmuştur. Bu süreç içerisinde in store VM projesini hayata geçirip diğer ülkelerde de bu projenin başlamasına öncü olmuştur. 2008 yılından itibaren Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrupa ülkesinde çeşitli projelerde yer almıştır. 2014 itibari ile Vitrindeyiz Perakende Çözüm Ortaklığı şirketini kurmuştur.  Bugün Türkiye Levi’s®& Dockers® ve MENA Levi’s®& Dockers®   markalarına kendi ekibi ile hizmet vermekte ve çeşitli firmalara danışmanlık vermektedir. İMA’da Görsel Mağazacılık ve Styling alanında eğitimler vermektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr