Eğitim Detayı

Eğitim Adı: GLOBAL YÖNETİCİ EĞİTİMİ
Eğitimci: HAKAN OKAY
Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 17.01.2018 10.00 - 17.01.2018 17.00
Eğitim Kodu: 281
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Modern yönetim yaklaşımının esaslarını uygulamalar aracılığıyla aktaran, uluslararası kültür ve kavramlarla yönetim yetkinliklerinin geliştirilmesini hedefleyen bir modüldür. Yöneticiler ve yönetici adaylarının, yurt içi ve yurt dışı işletmelerle iletişimlerini daha da iyileştirerek etkinlik ve verimliliklerini artırmayı amaçlamasının yanı sıra program, uluslararası geçerliği olan uluslararası etiket kuralları konularını da uygulamalı olarak ele alınmaktadır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Uluslararası Yönetim Ve Yönetici Kavramları Yöneticilik Yaklaşımları
• Kurumsal Kültür ve Evrensel Beden Dili
• Misyon, Vizyon Ve Değerler
• Global Amaç Ve Hedef Belirlemek
• Zamanı Kullanmak
• Öncelikler Stratejisi
• Zaman Günlüğü
• Hedeflerle Yönetim
• Hedeflerin Özellikleri
• Uluslararası Stratejik Yönetim
• Stratejik Planlama
• Global Takım Çalışması
• Takımda Roller
• Yetki Ve Sorumluluklar
• Delegasyon
• Değişimin Yönetimi
• Yönetim Sanatı
• Yöneticinin İş Etiketi Kiti Ve Uluslararası Etiket Kuralları
• Global Yöneticinin Takım Çantası
GEREKLİ MALZEMELER:
• Not Defteri ve Kalem
EĞİTMEN:
Hakan Okay; 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu ve son olarak İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bölümünde Yüksek Lisans ders programını tamamladı.
1979 yılında üniversite sıralarında iken “Part-Time” olarak perakende satış yaparak iş hayatına başladı. Üniversite öğreniminden sonra bir seyahat acentasında satış temsilcisi olarak görev yaptı.
1985-2013 yılları arasında kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev yaptı.
Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, öğretim görevlisi olarak “Stratejik Pazarlama Uygulamaları”, “Marka Yönetimi”, “Perakende Yönetimi”, “Kişisel Satış Teknikleri” ve “CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersleri vermektedir.
İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları Bölümünde, öğretim görevlisi olarak “Marka Yönetimi” ve “Pazarlama” dersleri vermektedir.
Hakan Okay ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere “Konuk konuşmacı” olarak katılmaktadır. “Pazarlama, Kurumsal ve Kişisel Satış Teknikleri” konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır.
Dünya Gazetesi’nin web sitesinde köşe yazarıdır.
T.C. Adalet Bakanlığı İstanbul Adliyesi‘nde “Bilir Kişi” olarak görev yapmaktadır.
www.pazarlama.diyalogo.com web sitesinin yazarlığını ve editörlüğünü yapmaktadır.
MediaCat tarafından yayınlanmış “İyi Satıcı Olmak”, “İyi Pazarlamacı Olmak”, “Nasıl Zengin Olamadım” ve “Helikopter Bakışı” isimlerinde dört, Ceres Yayınları tarafından yayınlanmış “Satış Profesyoneli El Kitabı” isminde bir olmak üzere beş kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Humanist Yayıncılık tarafından yayınlanmış “İtirazım Var” isimli kolektif yazarlar tarafından yayınlanan bir kitabın da editörüdür ve sunuş yazısını yazmıştır.
Tüm kitapları D&R, Remzi, Inkilap, Kabalcı, Alkın gibi önemli kitapçılarda ve internette www.idefix.com, www.kitapyurdu.com, www.pandora.com gibi kitap sitelerinde okurları ile buluşmaktadır.
“Helikopter Bakışı” isimli kitabının www.helikopterbakisi.com isimli ayrı bir web sitesi vardır.
www.hakanokay.com isimli kendi web sitesinde, makaleleri, konuk yazarları, önerileri, blog yazıları, söyleşileri ve okurlardan gelen pazarlama veya satışla ilgili soruların cevapları yayınlanmaktadır.
Hakan Okay halen altıncı kitabını yazmaktadır. Evlidir ve bir oğlu vardır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr