Eğitim Detayı

Eğitim Adı: MODA FOTOĞRAFINDA RENK YÖNETİMİ:
Eğitimci: NURETTİN SARI
Eğitim Yeri: İSTANBUL MODA AKADEMİSİ / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 19.02.2018 18.30 - 28.02.2018 21.30
Eğitim Kodu: 310
Eğitim Ücreti: 750 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 375 TL)
Eğitim İçerik:


Günümüz dünyasında renk kontrolü tasarımdan üretime, fotoğraf çekiminden baskıya her alanda çok önemli bir yer tutmaktadır. En önemlisi de fotoğraftan baskıya giden süreçte renk kontrolü. Peki bunu fotoğraf çekiminden, portfolyo baskısına kadar olan süreci uygulamalı olarak öğrenmek ister misiniz?
“Moda Fotoğrafında Renk Yönetimi” eğitimi, fotoğraftan portfolyo baskısına olan bu süreci uygulamalı, genel anlamda da baskıya olan süreci verilecek temel bilgiler ile sizin kontrol altına alabilmenizi sağlayacak.
İçerik:
• Renk Yönetimi temel bilgileri
• Metamerizm
• Renk yönetiminde iş akışı
• Işığın algı üzerine etkisi ve görsel algılama
• Ortam aydınlatma koşulları
• Fotoğraf kameraları kalibrasyonu ve profillenmesi
• Dış ve iç mekan çekiminde ColorChecker Passport kullanımı
• ColorChecker  Passport yazılımı ile profil yapma
• Adobe Lightroom ve Photoshop ile Renk Yönetimi
• Monitör Kalbirasyonu
• Monitör ve Printer eşleştirmesi (inkjet)
Gerekli Malzemeler:
• Not Defteri ve Kalem, Fotoğraf kamerası.
Eğitmen: Nurettin SARI; İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden Derece ile mezun oldu. Yakın dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitimininde tezini “Sayısal fotoğrafta renk yönetimi” konusunda yapmıştır.
1990-2001 yılları arasında Türkiye’de reklam dünyasının en köklü firmaları ile dijital manipülasyon çalışmaları yaptı. 2001 yılından sonrada bu çalışmalarını uluslararası arenaya taşıdı. 1994 yılından bu yana IKSV Jazz Festivali kapsamında “Jazz’cı Yüzler” konseptinde fotoğraf çekmekte olup, 2017 yılında bu çalışmalarını kitaplaştırıp, aynı zamanda da çalışmalarını bir sergiyle sanat dünyasına sunmayı planlamaktadır. 2009-2011 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde “Advanced Digital Photography” dersini verdi. Uzmanlık alanları moda, güzellik, portre, dijital manipülasyon, sayısal fotoğrafta renk yönetimidir.
Dijital fotoğraf, digital karanlık oda, dijital manüplasyonlar, dijital fotoğraf ve baskı’da renk yönetimi konularında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğrafçılığın yanısıra Fotoğraf Post-Prodüksiyonu konusundada profesyonel çalışmalar yapmaktadır.
2005-2013 yılları arasında 4.Levent’teki stüdyo ve atölyelerinde profesyonel fotoğraf ve sanatsal fotoğraf çalışmalarını devam ettirdi. 2013’ten beri de serbest olarak fotoğraf ve sanat çalışmalarını sürdürmektedir.
2013 yılından beri dünyanın en iyi profesyonel fotoğrafçıları ve film yapımcılarının seçildiği Coloratti Pro üyesidir.
Şu sıralar fotoğraf ve sanat yaşantısının yanısıra Emirgan’daki atölyesinde fotoğraf ile üç boyutlu (3D) tasarımı birleştirerek farklı konularında projeler yapmaktadır. Ayrıca 2015 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesin Fotoğraf Bölümünde öğretim görevlisi olup; “Sayısal Fotoğraf 1”, “Sayısal Fotoğraf 2” ve “Sayısal Fotoğrafta Renk Yönetimi” dersi vermektedir. Aynı zamanda Color Institute İstanbul’un oluşmasına fikir öncülüğü yapmıştır. Fotoğraf ve Sanat faaliyetlerinin yanısıra, Color Institute İstanbul ile danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarını sürdürmektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr