Eğitim Detayı

Eğitim Adı: KARAKTER VE PSİKOLOJİYE GÖRE GİYİM
Eğitimci: ZEYNEP ERKAN
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 05.11.2018 18.30 - 14.11.2018 21.30
Eğitim Kodu: 646
Eğitim Ücreti: 300 TL
Eğitim İçerik:


Doğru giyim deyince akla ilk gelen vücut tipi, renk analizi ve stil oluyor. Bu süreçte giyimi en derinden etkileyen faktör ise unutuluyor: Kişinin karakteri ve günden güne değişen psikolojisi. Artık stil danışmanları bile müşterileriyle çalışmaya başlamadan önce karakter ve psikoloji çözümlemesi yapıyorlar.
Bu eğitimde de stil, renkl grupları, desen ve kesim olmakta, ama bugüne kadar hiç görmediğiniz şekilde. Tüm bunlar karakter ve psikolojiyle nasıl şekillenmeli ve giyime nasıl yansımalı göreceğiz. Alışveriş alışkanlıklarınızın, gardrop sorunlarınızın siz farkında olmadan dış dünyaya ne mesajlar verdiğini öğrenerek bunları iyileştirme fırsatı bulacaksınız. Gardrobunuz, karakterinizle uyumlu olduğu zaman daha mutlu ve verimli olduğunuzu göreceksiniz. Hatta gerektiğinde psikolojinizi değiştirmek için bile kullanabileceksiniz.  
Bu eğitim hem stil danışmanlığı, imaj danışmanlığı, kurumsal danışmanlık gibi alanlarda profesyonel danışmanlık hizmeti veren kişilere, hem de giyimine herkesten farklı bir yorum getirmek isteyen herkese yöneliktir.
İçerik

• Psikolojideki 4 farklı karakter tipi
• Bu tiplere özel renk grupları, desen ve kesim
• Farklı karakter tiplerine göre gardrop oluşturma
• Psikolojiye etki eden stil faktörleri ve kombinlere yansımaları

Gerekli Malzemeler:
• Not Defteri ve Kalem
Eğitmen: Zeynep Erkan; Boğaziçi Üniversitesi’nde Simultane Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İngiltere’de reklam alanında yüksek lisans yapmıştır. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalışarak geçmiştir. Ancak içindeki moda tutkusuna daha fazla karşı koyamayarak sektör değiştirmiştir. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü yapmış, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler vermiştir. Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sahip olduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunmaya karar vererek Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da eğitimler almış ve GerçekSen’i kurmuştur. İstanbul Moda Akademisi’nde stil danışmanlığı, moda ve trendler üzerine eğitimler veren Zeynep Erkan, ayrıca bir çok moda markasına iletişim danışmanlığı ve sosyal medya yöneticiliği yapmaktadır. Daha önce Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul gibi dergilerde moda yazarlığı ve stil editörlüğü yapmakla beraber, halen Kanyon'da gazetesini çıkarmaktadır. Ayrıca moda üzerine profesyonel yaklaşıma sahip www.fashistanbuller.com isimli bir bloğu bulunmaktadır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr