Eğitim Detayı

Eğitim Adı: DRAMA YOLUYLA ETKİLİ İLETİŞİM
Eğitimci: ÜMİT DOĞAN
Eğitim Yeri: İHKİB -Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 26.11.2019 10.00 - 26.11.2019 17.00
Eğitim Kodu: 927
Eğitim Ücreti: 200 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 100 TL)
Eğitim İçerik:


İÇERİK:
• Grup tansiyonu ve konsantrasyon çalışmaları.
• İletişimin temelleri: Gerçekten dinlemek, spontanite, aksiyon –reaksiyon.
• Aksiyon ve amaç doğrultusunda doğaçlama çalışmaları (İkna ve Strateji Geliştirme)
• Mesleki durumların yeniden canlandırılması yoluyla kişisel farkındalık, kendini ifade etme, ikna ve strateji geliştirme.
• Aksiyon ve amaç doğrultusunda doğaçlama çalışmaları. Ne istiyorum? Doğaçlama sırasında anda kalarak amaç doğrultusunda doğru eylemi gerçekleştirme, karşıdakini dinleme ve kendini ifade etme.
• Seçilen kapsam dışı bir konu hakkında sınıfa yapılan sunum. Sahne kullanımı. Beden -ses kullanımı.Dış konsantrasyon. Amaç - eylem ilişkisi üzerinden her bir konuşma üzerinde çalışarak adım adım düzeltme ve iyileştirme.
• Mesleki bir konu üzerinde kitleye seslenme. Ezberden ve spontan olarak. Metin (ezber) ve konuşma ilişkisi.
• Seçilen herhangi bir konuda karşılıklı ikna doğaçlaması. Sürece odaklanarak hedefe ulaşma.
• Katılımcılarla birlikte eğitimin değerlendirilmesi. Katılımcıların kişisel deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaşması.

EĞİTMEN: ÜMİT DOĞAN,1977 yılında Sinop’ta doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans ve Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi yüksek lisans mezunudur. Tiyatro eğitimini Şahika Tekand yönetimindeki Studio Oyuncuları'nda tamamladı. Yurtdışında ACTT (Avustralya), IUGTE (Rusya), GITIS (Rusya), Actor's Centre (İngiltere), Mim Studio (Belçika), Actor's Space (Almanya) gibi tiyatro ve organizasyonlarda oyuncu olarak çeşitli atölyelere ve çalışmalara katıldı. Sergei Ostrenko, Jack Waltzer, Oleg Liptsin, Yan Hurts, Kristin Linklater gibi yönetmen ve oyuncu eğitmenleriyle çalıştı. Yurtiçi ve dışında özel tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. Şu an 2012 yılında kurduğu GRİ Sahne adlı bağımsız tiyatroda yönetmenlik ve oyunculuk yapmakta, GRİ Oyunculuk Akademisi'nde eğitmenlik ve koordinatörlük görevi yürütmektedir. 2015 yılında Gaga Film'i kurdu ve aynı yıl ilk kısa filmi Kanama'yı çekti. Aralarında THY, Garanti Bankası, TGS ve Borusan Lojistik gibi şirketlerin olduğu çeşitli kurum ve kuruluşlarda tiyatro ve drama temelli davranış eğitimleri vermektedir
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr