Eğitim Detayı

Eğitim Adı: TEDARİK ESASLARI
Eğitimci: Sedef Töre
Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 02.04.2018 10.00 - 02.04.2018 17.00
Eğitim Kodu: 445
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Günümüzde hızla değişen trendler; rekabet halindeki büyük markaları ve mağazalar zincirlerini hızlı satın alma ve hızlı üretim yapmasını zorunlu hale getirmiştir. Bu hızlı rekabet piyasasında öne çıkan imalatçıların belli ortak özellikleri bulunmaktadır. Nitekim tasarım ekibi başarılı olan, pazarlaması aktif olan, müşterisi ile diyaloğu yüksek olan imalatçılar başarılı ihracatçılardır. Global piyasalarda çok iyi organize olmuş imalatçılara ihtiyaç duyulmaktadır. İmalatçılarla birlikte etkin iletişim halinde olan liaison ofisler veya satın alma ofisleri de zaten bu tedarik zincirinin asıl kilit noktasını oluşturmaktadırlar. Bu eğitimle markaların sezon içinde satın alma işleyişi anlatılacaktır.
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
 Tedarik ve tedarik zinciri kavramları
 Müşterileri iyi tanımak, taleplerini ve global satış yorumlarını takip etmenin önemi
 Doğru "Hammadde tedarikçileri" seçimi
 Dizayn-pazarlama-satış-imalat-yükleme arasındaki zincirleme iş ve bilgi akışı
 Tasarım ve koleksiyon sunumu ile başlayan süreç ve zamanlama önemi
 Yükleme termini, zamanında yüklemenin önemi
 Etiketlendirme, paketleme süreçleri
 Tedarik zinciri yönetiminde operasyonel konular

EĞİTMEN:
Sedef Töre, lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi, Tekstil Mühendisi dalında 1991-1995 arasında tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesinde İşletme Master programını 1997 yılında tamamlamıştır. Karaca Triko firmasında 3 yıl, Lİ & FUNG Sourcing Ofisinde 7 yıl, Esprit için Next Sourcing Ofisinde 3 yıl, ardından New Look Sourcing Ofisinde 2 yıl, Uğur Konfeksiyon firmasında İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya müşterileri ile 4 yıl çalışmıştır. Liaison ofislerde Senior Merchandiser, Marketing Manager olarak çalışmıştır. Halen çeşitli ihracat firmalarında Creative Director olarak danışmanlık hizmeti vermektedir. 2015 yılından bu yana İMA’da Sourcing, İplikçilik, Örme, Dokuma Teknolojisi, ayrıca Müşteri Temsilcisi Eğitimi konularında eğitim vermektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr