Eğitim Detayı

Eğitim Adı: İÇ GİYİMDE KALIP VE FİT
Eğitimci: FATMA ÇARDAK
Eğitim Yeri: İSTANBUL MODA AKADEMİSİ / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 22.01.2018 18.30 - 24.01.2018 21.30
Eğitim Kodu: 291
Eğitim Ücreti: 900 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 450 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Ülkemizin lokomotif sektörlerinden olan hazır giyim ve onun içinde de önemli bir yer tutan alanlardan biri de iç giyimdir. Üretimin mikro uygulamasının yapıldığı, uygulandığı ve üretimin teknik detaylarının belirlendiği yer modelhane ve bu görevi icra eden de modelistlerdir. Günün trendleri ile insan bedenine uygun çizim tekniklerini birleştirmek kalıp hazırlamanın temelini oluşturur. Üretimin kalitesi kalıbın kalitesiyle doğru orantılıdır, dolayısıyla modelistin bilgi ve becerisi toplam kalitenin önemli bir parçasıdır.
Bu eğitime iç giyim sektörünün ihtiyaçlarına ve yeniliklere uygun kalıp hazırlayabilmek, iç giyim alanında kendini geliştirmek isteyen modelist ve modelist yardımcıları katılabilir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
Kadın bedenini tanıma ölçüler ve oranlar
Sektörel uygulamalara uygun paylar, esneme ve bolluklar
Doğru formda ve sektör ihtiyaçlarına uygun iç giyim kalıp çalışmaları (atlet,külot,sutyen )
Kadın bedeninde büyüme ve kalıba etkileri
Serileme uygulamaları
Fit kritiği; prova ve hataları tespit
Kritikleri düzeltme

GEREKLİ MALZEMELER:
 Mezura
 Mülaj Kâğıdı
 Riga Takımı
 Kâğıt Makası
 Toplu İğne
 0,5 kalem
 Renkli Kalemler
 Silgi
 Sıvı Yapıştırıcı
 Geodral (açılı cetvel)
 Düz Cetvel
 Prova Yapılacak Özellikte Kalıp Hatalı Üst Giyim Numuneleri

EĞİTMEN: Fatma Çardak; Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Hazır giyim bölümünü tamamlamıştır. Sektörde modelist, modelhane sorumluluğu gibi görevler yapmıştır. 2001-2015 yılları arasında İTKİB bünyesinde tüm giysi grupları için sektörel kalıp destek çalışmaları, modelist eğitimleri, eğitimci eğitimleri, firma eğitim ve danışmanlıkları yapmıştır. Ayrıca Kalıp hazırlama konularında: Kadın giyim, kadın pantolon, erkek ceketi, iç giyim, kız çocuk ve bebek giysilerinde kalıp hazırlama bilgilerini anlatan 6 adet teknik kitap hazırlamıştır. 2015 yılından bu yana modelhane ve kalıp konularında freelance eğitim ve danışmanlık yapmaktadır.

ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr