Eğitim Detayı

Eğitim Adı: PERAKENDE METRİKLERİ VE KPI'LARI
Eğitimci: MUHİTTİN TÜREL
Eğitim Yeri: İHKİB/ Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 03.11.2017 10.00 - 03.11.2017 17.00
Eğitim Kodu: 243
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Bir perakende ve satış organizasyonunun; online satıştan pazarlamaya, tedarik zincirinden müşteri hizmetlerine, her bir departmanının büyük resme nasıl katkı sağladıklarının altını çizerek rakamların içerisinde boğulmadan onları nasıl yöneteceğini, satış yönetiminin nasıl yapıldığını anlatan bir eğitimdir.  Merchandising bir ürünü satın alıp satarak kar elde etmektir.  Satış birimleri merchandising ile birleştirerek, satış rakamlarını ve karını maksimize etmek amaçlı strateji oluşturup yönetmeyi amaçlar; sadece moda ve tekstil sektörleri değil ürün yelpazesi olan birçok b2b – b2c organizasyonlar ve firmalar için kullanılabilir araçları anlatır. Özellikle mağazacılık alanında yeni başlayan ile 3 yıl tecrübeli kişilerin ve/veya mağaza yöneticilerinin katılabileceği bir eğitimdir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Türkiye ve Dünyada Perakende Sektörünün Gelişim ve Dinamikleri
• Merchandising Araçları, Veri Analizi ve Temel Metrikler
• Ürün Yönetimi bakış açısıyla ‘Temel Satış Metrikleri’
• Saha ve Satış Yönetimi bakış açısıyla ‘Temel Satış Metrikleri’
• Fiyat Elastikliği ve Kampanya Promosyon İndirim Analizleri
• KPI’lar ve Verimlilik/Karlılık Göstergeleri:
• Örnek Analizler

GEREKLİ MALZEMELER:
• Not Defteri ve Kalem

EĞİTMEN:

Muhittin Türel’in hazır giyim ve perakende sektöründe 15 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Geçmişte, uluslararası ve büyük ölçekli şirketlerdeki çalışmaları ile ürün yönetimi, kategori ve satış yönetimi, marka oluşumu ve konumlandırma işlerinin yanı sıra sistem altyapı projelendirmesi & kurması ve marka yönetimi konularında çalışmaları oldu. Halen çeşitli firmalara marka yönetimi, marka stratejileri, ürün miksi oluşturma, pozisyonlandırma vb. gibi konularında danışmanlık ve eğitimler verip onların sürdürülebilir karlılık ve büyüme hedeflerine destek oluyor.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr