Eğitim Detayı

Eğitim Adı: 21.YÜZYILIN TRENDİ: MINDFULNESS
Eğitimci: OYA SÜTÇÜ
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 09.11.2018 10.00 - 09.11.2018 17.00
Eğitim Kodu: 648
Eğitim Ücreti: 300 TL
Eğitim İçerik:


Eğitim İçeriği:
Gün içerisinde farkındalığımızı isteyen pek çok olayla karşı karşıya kalırız. Çalışma yaşamının ve özel yaşamımızın gereklerini yerine getirirken bir yandan kendi duygusal dengemizi koruyabilmek için bilinçli farkındalığa sahip olmamız önemlidir. Bilinçli farkındalık (Mindfulness), şimdiki zaman farkındalığıdır; dikkatin, anbean, kendimizde ve çevremizde olan bitene bilinçli bir şekilde yöneltilmesidir. Yaşanan deneyimi yargılamadan ya da kontrol etmeye çalışmadan gözlemleyebilmek ve şimdi, burada olanı kabul edebilmek için dikkatin eğitilmesidir. 5 duyu ile algılananların, düşüncelerin ve duyguların farkında olmak ama bunların hiçbiri ile özdeşleşmemek demektir. Kendimize ve yaşadığımız deneyime şefkatle yaklaşmaktır.
Araştırmalar, mindfulness pratiklerinin kişinin mutluluk ve huzur seviyesini artırdığını, stresini azalttığını ve kendine güvenini, başkalarıyla olan ilişkilerini, odaklanmasını, olumlu bakış açısını ve benlik saygısı geliştirdiğini ortaya koymaktadır.
Bu eğitimde öğreneceğiniz mindfulness teknikleri ile iş yaşamının stresi ile yorulan zihninizi dinlendirebilir, dikkatinizi güçlendirebilir ve yaşamı dolu dolu yaşamaya başlayabilirsiniz.

• Mindfulness’ın Kökenleri
• Otomatik Pilotu Kapatmak
o Yargılayıcı Bir Zihinden Açık Bir Zihne Yolculuk
• Şimdi ve Burada Yaşamak
o Yaşamla Yeninden Bağlantı Kurmak
• Dikkati Yönetmek
o Dağılan Zihni Toplamak
• Nefes Farkındalığı
• Mindfulness ve Bilimsel Araştırmalar
o Mindfulness Strese Çare midir?
• Beynin Yapısı ve Olumsuzluk Eğilimi
• Beden Farkındalığı
• Günlük Yaşamda Mindfulness Uygulamaları
Gerekli Malzemeler:
 Not Defteri ve Kalem

Eğitmen: 1998’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Oya Sütçü “İnsanlarla ilgili bir iş yapmalıyım” düşüncesi ile insan kaynakları alanında kariyer yapmaya karar vermiştir. Aynı yıl, Yapı Kredi Bankası İnsan Kaynakları Yönetiminde “Management Trainee” olarak kurumsal çalışma hayatına başlayan Oya Sütçü, performans değerlendirme, kariyer yönetimi, işe alım süreçlerinde çalışmış ve kurumsal gelişim projelerinde yer almıştır. 2003 – 2005 yılları arasında Yeditepe Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamış, 2005’te Yapı Kredi-Koçbank birleşmesi sonrasında insan gücü planlama, ik bütçeleme, expat yönetimi ve ik yurtdışı raporlama süreçlerinin yöneticisi oldum ve bu süreçleri yeniden yapılandırmıştır.
2008’de kariyerine yeni bir yön çizerek, yönetim danışmanlığı alanında çalışan bir şirketin kurucu ortağı olan Oya Sütçü ve kurumsal şirketlerde projeler yapmaktadır. 2009’da kişilik tiplerini inceleyen bir metodoloji olan Enneagram ile tanışmış ve Enneagram’ı kullanarak liderlik becerileri, takım çalışması, iletişim becerileri gibi eğitimler geliştirmiştir. Yaşam boyu öğrencilik felsefesi ile çeşitli eğitim ve sertifika programlarını tamamlamıştır. 2011’de Erickson College International’dan ICF (Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği) onaylı “Çözüm Odaklı Koçluk” eğitimi almıştır. Böylece insanı tanıma konusunda çok derin bir bilgi sunan Enneagram bilgisini, insanları geliştirme konusunda çok etkili bir araç olan koçluk bilgisi ile zenginleştirmiştir. Ayrıca “şimdi ve burada olmak”, “prezans”, “otomatik pilotta yaşamak” gibi kavramları derinlemesine incelemek ve uygulayabilmek için Mindful Schools bünyesinde verilen “Mindfulness Fundamentals”, “Mindful Educator Essentials” ve “Mindful Communication” programlarına katılmıştır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr