Eğitim Detayı

Eğitim Adı: REKABET ANALİZİ
Eğitimci: HAKAN OKAY
Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 14.05.2018 10.00 - 14.05.2018 17.00
Eğitim Kodu: 509
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Pazar Lideri markalara veya rakip markalara karşı, pazar payını büyütmek ve alternatif pazarlama faaliyetleri için analiz yöntemleri ve büyüme stratejileri geliştirmek.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
 Pazar Analizi
 Durumsal Yaklaşım
 Makro ve Mikro Çevre Analizi (PESTE Analizi)
 Stratejik Planlama
 Rakabet Analizi Parametreleri
 SWOT, TOWS, ANSOFF, PARETO Analizleri
 BDG Matrisi
 Büyüme, Penetrasyon ve Sayısal/Ağırlıklı Dağılım Stratejileri
 Mavi Okyanus Stratejisi
 Alternatif Pazarlama Stratejileri (Viral, Guerilla, WOM)
 Alternatif Dağıtım veya Mağazalaşma Stratejileri
 Rekabet Activity Grid
 Rekabet Örnekleri ve Glokal Strateji

EĞİTMEN:
Hakan Okay; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu ve son olarak İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bölümünde Yüksek Lisans ders programını tamamladı. 1985-2013 yılları arasında kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, öğretim görevlisi olarak “Stratejik Pazarlama Uygulamaları”, “Marka Yönetimi”, “Perakende Yönetimi”, “Kişisel Satış Teknikleri” ve “CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersleri veren Okay, Dünya Gazetesi’nin web sitesinde köşe yazarıdır.T.C. Adalet Bakanlığı İstanbul Adliyesi'nde “Bilir Kişi” olarak görev yapıyor.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr