Eğitim Detayı

Eğitim Adı: MODA FOTOĞRAFINDA PHOTOSHOP TEKNİKLERİ (İleri Düzeyi)
Eğitimci: NURETTİN SARI
Eğitim Yeri: İSTANBUL MODA AKADEMİSİ / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 30.01.2018 18.30 - 01.02.2018 21.30
Eğitim Kodu: 292
Eğitim Ücreti: 750 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 375 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Başlangıç Düzeyinde Photoshop programını alan kullanıcıların ileri seviye teknikler ve ‘moda için’ photoshop kullanımı konusunda uzmanlaştırmak isteyenlere yönelik bir eğitimdir.
Katılımcılar, “moda fotoğrafı için” ileri seviye photoshop bilgiler alacak, ileri seviye teknikler hakkında özelleştirilmiş bir eğitim alacaktır. Tüm eğitim uygulamalı yapılacaktır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• İleri Seviye Photoshop Teknikleri (Cilt Temizleme, Content-Aware, Camera Raw Filter, Cilt Maskesi, Makyaj Teknikleri)
• İleri Seviye Seçme, Maskeleme ve Layer Kullanımı
• Akıllı Katmanlar, Blending Modes Kullanımı
• İleri Seviye Layer Kullanımına Bağlı Layer Mask ve Foto Montaj Teknikleri
• Renklendirme Teknikleri, Rengin Gücü, Renk Kullanımı, Renk Derecelendirme Teknikleri
• Renk Düzeltme, Cilt Tonları Ayarlama Teknikleri.

GEREKLİ MALZEMELER:
 Not Defteri ve Kalem
Not: Eğitim PC’lerde gerçekleştirilecektir.

EĞİTMEN:
Nurettin Sarı; İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden Derece ile mezun oldu. Yakın dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitiminde de tezini “Sayısal fotoğrafta renk yönetimi” konusunda yapmıştır.
1990-2001 yılları arasında Türkiye’de reklam dünyasının en köklü firmaları ile dijital manipülasyon çalışmaları yaptı. 2001 yılından sonrada bu çalışmalarını uluslararası arenaya taşıdı. 1994 yılından bu yana IKSV Jazz Festivali kapsamında “Jazz’cı Yüzler” konseptinde fotoğraf çekmekte olup, 2017 yılında bu çalışmalarını kitaplaştırıp, aynı zamanda da çalışmalarını bir sergiyle sanat dünyasına sunmayı planlamaktadır. 2009-2011 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde “Advanced Digital Photography” dersini verdi. Uzmanlık alanları moda, güzellik, portre, dijital manipülasyon, sayısal fotoğrafta renk yönetimidir.
Dijital fotoğraf, digital karanlık oda, dijital manüplasyonlar, dijital fotoğraf ve baskıda renk yönetimi konularında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğrafçılığın yanı sıra Fotoğraf Post-Prodüksiyonu konusunda da profesyonel çalışmalar yapmaktadır.
2005-2013 yılları arasında 4.Levent’teki stüdyo ve atölyelerinde profesyonel fotoğraf ve sanatsal fotoğraf çalışmalarını devam ettirdi. 2013’ten beri de serbest olarak fotoğraf ve sanat çalışmalarını sürdürmektedir.
2013 yılından beri dünyanın en iyi profesyonel fotoğrafçıları ve film yapımcılarının seçildiği Coloratti Pro üyesidir.
Şu sıralar fotoğraf ve sanat yaşantısının yanı sıra Emirgan’daki atölyesinde fotoğraf ile üç boyutlu (3D) tasarımı birleştirerek farklı konularında projeler yapmaktadır. Ayrıca 2015 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesin Fotoğraf Bölümünde öğretim görevlisi olup; “Sayısal Fotoğraf 1”, “Sayısal Fotoğraf 2” ve “Sayısal Fotoğrafta Renk Yönetimi” dersi vermektedir. Aynı zamanda Color Institute İstanbul’un oluşmasına fikir öncülüğü yapmıştır. Fotoğraf ve Sanat faaliyetlerinin yanı sıra, Color Institute İstanbul ile danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarını sürdürmektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr