Eğitim Detayı

Eğitim Adı: 360 DERECE SATIŞ
Eğitimci: Hakan Okay
Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 25.04.2018 10.00 - 25.04.2018 17.00
Eğitim Kodu: 460
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Satış ekipleri, şefleri, satış ekibi yöneticileri, takım liderleri için hazırlanan bu eğitimin hedefi; temel satış becerilerini geliştirmek, bireysel veya kurumsal müşterilerin kişilik özelliklerini yakından tanıyarak, etkili iletişim kurmak ve müşteri memnuniyeti yaratmaktır. Bunun ötesinde yeni müşteri bulmak ve satışta başarıyı sürekli kılmaktır.
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Tekstil Sektörü Dinamikleri (İnteraktif Bölüm)  
• Temel Satış Becerileri ve Satışta Yeni Kavramlar
• Sipariş İzleme, Misyoner Satış, Yaratıcı Satış ve 3600 Satış
• Müşteri Kişilik Profilleri ve Davranışları
• İknanın Hiyerarşisi ve İknanın Evrensel Teknikleri
• İtiraz Karşılama Teknikleri
• Satış Kapama Teknikleri
• Müşteri Yaşam Döngüsü
• Müşteri Yaşam Boyu Değeri
• Tam Ürün ve Tam Hizmet Kavramı
• Sadık Müşteri Oluşturma
• Değer Zinciri - Tedarik Zincirinden – Nihai Tüketiciye
• Satışta Stratejik Planlama

EĞİTMEN:

Hakan Okay; 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu ve son olarak İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bölümünde Yüksek Lisans ders programını tamamladı.

1985-2013 yılları arasında kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, öğretim görevlisi olarak “Stratejik Pazarlama Uygulamaları”, “Marka Yönetimi”, “Perakende Yönetimi”, “Kişisel Satış Teknikleri” ve “CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersleri vermektedir.
Hakan Okay ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere “Konuk konuşmacı” olarak katılmaktadır. “Pazarlama, Kurumsal ve Kişisel Satış Teknikleri” konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır.
Dünya Gazetesi’nin web sitesinde köşe yazarıdır. T.C. Adalet Bakanlığı İstanbul Adliyesi‘nde
“Bilir Kişi” olarak görev yapmaktadır.

MediaCat tarafından yayınlanmış “İyi Satıcı Olmak”, “İyi Pazarlamacı Olmak”, “Nasıl Zengin Olamadım” ve “Helikopter Bakışı” isimlerinde dört kitabı bulunmaktadır.

www.hakanokay.com isimli kendi web sitesinde, makaleleri, konuk yazarları, önerileri, blog yazıları, söyleşileri ve okurlardan gelen pazarlama veya satışla ilgili soruların cevapları yayınlanmaktadır.

Hakan Okay halen beşinci kitabını yazmaktadır. Evlidir ve bir oğlu vardır.

ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr