Eğitim Detayı

Eğitim Adı: MODA YÖNETİMİ VE SATIN ALMA
Eğitimci: Pınar Aka
Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi, Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 24.09.2019 18:30 - 10.10.2019 21:30
Eğitim Kodu: 903
Eğitim Ücreti: 900 TL
Eğitim İçerik:


Süre: 18 saat (3 saat x 6 gün)
Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30-21.30
Başlangıç Tarihi: 24 Eylül
Eğitim Tarihleri:
24 Eylül Salı 18.30-21.30
26 Eylül Perşembe 18.30-21.30
1 Ekim Salı 18.30-21.30
3 Ekim Perşembe 18.30-21.30
8 Ekim Salı 18.30-21.30
10 Ekim Perşembe 18.30-21.30
Katılım Ücreti: 900 TL

Ürünün sürekli ve büyük bir hızla değiştiği hazır giyim perakendesinde ürün yönetimi, pazarlamanın bugüne kadar ağırlıklı olarak üzerine çalıştığı hızlı tüketim mallarının ürün yönetiminden büyük farklılıklar göstermektedir.

Günümüzde moda, ürün taleplerinin trendlere göre sürekli değiştiği ve moda yöneticilerinin bu talepleri her sezon yeniden doğru şekilde tahmin etmek zorunda olduğu dünyada büyüklüğü 3 trilyon doları geçmiş bir sektördür. Bu eğitim bu sektörde, “Marka Yöneticisi “, “Ürün Yöneticisi” ya da “Buyer” olarak çalışmak isteyenler için moda ürün yönetiminin temel bilgi ve yetkinliklerini kazandırmayı hedeflemektedir.

Bu eğitimde doğru tahminleri yaparak, doğru moda ürünlerden oluşan koleksiyonlar yaratmak için gerekli ürün stratejilerini nasıl kurgulayacağınızı, strateji hazırlıkları için gerekli olan pazar analizi, rekabet analizi, müşteri segmentasyonları ve “persona” çalışmalarınızı nasıl yöneteceğinizi öğreneceksiniz. Trend tahminleme teorilerini ve araçlarını, moodboard ve koleksiyon hazırlamanın esaslarını göreceksiniz. Perakende matematiğinin temel prensiplerini uygulamaları ile öğrenecek ve sezon öncesi ve sezon içi bütçe yönetimini örnekler üzerinden çalışacaksınız.

Sık yapılacak uygulama ve atölye dersleri, verilecek ödevler ile deneyime dayalı öğrenme prensiplerini esas alan eğitimimiz, kendi buying stratejinizi ve kâğıt üzerinde kendi koleksiyonunuzu hazırlayıp sunmanız ile son bulacaktır.
İçerik

• Modada Büyük Resim Analizi
• Modada Çevre Analizi; Pazar Analizi, Rekabet Analizi, Müşteri Segmentasyonu, ve Persona Çalışması Uygulamaları ve Atölye Dersi
• Trend Tahminleme Süreci ve Araçları
• Günümüz Moda Dünyasının İşleyişi, Moda Takvimi ve Etkinlikler, Moda Haftaları ve Moda Başkentleri
• Perakende Matematiği Temel Kavramlar, Perakende ve Mağazacılıkta KPI metrikleri
• Hazır Giyim Perakendesinde Fiyatlama Stratejileri
• Stock Option ve Range Plan; Range Kriterleri ya da Attribute ile ürün yönetimi
• Buying Strateji Hazırlığı
• Hazır Giyim Perakendesinde Bütçe Hazırlığı
• Sezon içi Moda Yönetimi; Trading ve WSSI Raporları Okuma ve Yorumlama
• Modada Araştırma ve Tasarım Süreçleri; Moodboard ve Koleksiyon Hazırlığı
• Buying Strateji Hazırlığı, Range Plan, Bütçe ve Koleksiyon Hazırlığı Üzerinden Final Proje Çalışması ve Atölye Dersi.
Gerekli Malzemeler:
• Not Defteri ve Kalem
Eğitmen: Pınar Aka; lisansını Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret alanında tamamlamış, yüksek lisansını da İTÜ “Hazır Giyim Perakendesi ve Moda Yönetimi” alanında yapmıştır. 15 yıldır Hazır Giyim Endüstrisinde çalışmakta olup bunun son 11 yılını Hazır Giyim Perakende Yönetiminde geçirmiş, sektördeki köklü firmalarda”, “Buying Manager” “Head of Buying” pozisyonlarında çalışmıştır. Halen Koton firmasında kuruculuğunu yaptığı “Koton Moda Satın Alma Okulu” nu yönetmekte ve geleceğin marka yöneticilerini yetiştirmektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr