Eğitim Detayı

Eğitim Adı: ETKİLİ İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
Eğitimci: HÜLYA MUTLU
Eğitim Yeri: İHKİB- Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 08.10.2019 10.00 - 08.10.2019 17.00
Eğitim Kodu: 909
Eğitim Ücreti: 200 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 100 TL)
Eğitim İçerik:


Eğitimin Amacı:
Şirket bünyesinde “yönetici” olarak görev alan her çalışanın, iş süreçlerini yönetmenin yanı sıra ekibindeki kişilerin iş performansını da en yüksek düzeye taşıma sorumluluğu bulunmaktadır.  Bir başka deyişle, her yönetici, yönetimi altındaki “insan kaynağını etkin ve verimli kılmak” durumundadır. Bunun için uzmanlığı ile ilgili süreçleri geliştiren insan kaynakları ekipleri ile aynı dili konuşmaları, ve Şirket ortak prensipleri çerçevesinde “birlikte hareket etmeleri” önemlidir. Bu bakış açısından hareketle, devam eden insan kaynakları süreçlerinin birbirleri ile olan ilişkisi, önemi ve etki alanları taraflarca daha net anlaşıldığında, ortak bir amaç ile şirket hedeflerine ilerlemek daha kolay olacaktır.
Bu eğitim, kariyeri insan kaynakları alanında olmayan, ancak sorumluluğu gereği kaçınılmaz olarak “insan kaynağı yönetimi” yapan yöneticilerin, bu bakımdan daha donanımlı ve yetkin olmalarına hizmet etmektedir.

Eğitim Konuları:

• İnsan kaynaklarına giriş
• Seçme ve yerleştirme sürecinde yaklaşımlar
• Yetkinlik kavramı
• Mülakat türleri
• Kişilik envarterleri
• Oryantasyon eğitimleri
• Performans yönetim süreci
• Eğitim yönetimi
• Eğitim planlama-ölçme ve değerlendirme
• Kariyer yönetimi(Planlama-geliştirme-yedekleme)
• Yetenek yönetimi
• Ödüllendirme ve motivasyon
• İş kanunu
• Çalışan memnuniyeti
EĞİTMEN:
Hülya Mutlu Hacettepe Üniversitesi İİBF mezunu olan Hülya Mutlu farklı sektörlerde insan kaynakları, kalite, pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi ve organizasyonel gelişim alanlarında tecrübe kazandıktan sonra yönetim danışmanı olarak çalışmaya başladı.Hülya Mutlu ayrıca çok sayıda kampus etkinliğinde üniversite öğrencilerine yönelik yapılan gelişim ve kariyer programlarında konuşmacı ve eğitmen olarak bulunmuş, şu ana kadar 25.000 üzerinde üniversiteliye bu programlar vasıtası ile ulaşmıştır. Danışman; Turkquality onaylı Enmac Grup un danışmanlarındandır. İnsan kaynakları, süreç iyileştirme ve kalite yönetim sistemleri konularında danışmanlık yapmaktadır. Halen Türkiye de üç ayrı grup firmasının ikisinde yönetim kurulu, birinde ise icra kurulu üyeliği görevleri bulunmaktadır. Denetçi; Avusturalya merkezli Equal Assurance şirketinin Türkiye’deki tek yetkili ofisi olmuştur. www.equalassurance.com Ayrıca ISO 9001 (Kalite yönetim sistemi), ISO 14001 (Çevre yönetim sistemi), ISO 18001 (İşçi sağlığı ve güvenliği) konularında Deming in asistanı Paul Robere den Robere Assotiation da ve Captain Graham J.Botterill Ferribby International den eğitimler alarak her üç sistem için de baş denetçi olarak atanmıştır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr