Eğitim Detayı

Eğitim Adı: MODADA VINTAGE TRENDİ VE ANALİZİ
Eğitimci: Nilüfer Tercanlı
Eğitim Yeri: İSTANBUL MODA AKADEMİSİ / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 13.01.2018 10.00 - 13.01.2018 17.00
Eğitim Kodu: 289
Eğitim Ücreti: 320 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 160 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Vintage'ın modadaki önemini öğrenmek ve vintage’ı kendi stillerine ya da uygulayacakları stylinglere uyarlamayı isteyen stil danışmanlarına, stylistlere, moda tasarımcılarına ve modayla ilgilenen kişilere yönelik başlangıç seviyesinde bir eğitimdir.
Her eski kıyafet vintage mıdır, 2. el ürünler ile vintage ürünlerin farkları nelerdir, en iyi şekilde kombin nasıl yapılır gibi soruların cevaplarının aranacağı ve vintage ürünlerinin bulunması, kullanımı ve saklanması konularının anlatılacağı eğitimin sonunda katılımcılar, Nillush Vintage Showroom’da dönemlerden yola çıkılarak vintage styling uygulamalarını öğrenecek ve kombin uygulamaları yapacaklardır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Vintage nedir?
• Vintage’ın günümüz modasındaki yeri
• Vintage parçaları günümüze uyarlama şekli nasıl olmalı?
• Vintage trendinin genel kuralları ve sık yapılan vintage hataları neler?
• Vintage giyimin olmazsa olmazları ve gardırobumuzda bulunması gereken vintage parça örnekleri
• Vintage hangi dönemleri/yılları kapsar?
• Yıllara göre temel vintage parçaları hangileridir?
• Bir parçanın vintage olabilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerekir?
• Vintage ve Retro arasındaki farklar nelerdir?
• Vintage ve ikinci el kavramlarının farklılıkları
• Vintage ürünler nerelerde bulunur, nasıl elde edilir, fiyat aralıkları nedir ve neye göre belirlenir?
• Ürünlerin bakımı ve doğru saklama tekniklerine dair detaylar
• Düğme dünyası ve geçmiş dönemlerde düğmelere verilen önem
• Günümüzde hazırgiyim markalarının kullandığı vintage esintilerine örnekler
• Nillush Vintage Showroom’da vintage styling uygulamaları

GEREKLİ MALZEMELER:
 Not Defteri ve Kalem

EĞİTMEN: Nilüfer Tercanlı; 1985 Bakü doğumlu olup, 1997’den beri İstanbul’da yaşamaktadır. 2010’da Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Plato Film Okulu ve Gösteri Sanatları Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Bir dönem Türk Max kanalında yapım asistanı ve kostüm danışmanlığı yaptı. Sinpaş – Boğaziçi Konferanslarında görev alarak Bill Clinton ve daha birçok üst düzey devlet adamlarını Türkiye’de ağırladı. Cem Hakko’nun davetlilerine Mizah Festivali kapsamında, performans sanatçıları eşliğinde kültür ve sanat etkinlikleri düzenledi. Sanat camiasından birçok isme stil danışmanlığı yaptı. Çeşitli lansman ve galaların organizasyon yöneticiliğini yaptı. Türkiye’ye gelen yabancı yatırımcılara vintage konseptli mekan tasarımı ve stil danışmanlığı hizmeti verdi. Aileden kalan özel koleksiyonunu daha da genişletebilmek ve dünyada var olan vintage akımını takip edebilmek için çok küçük yaşta başladığı serüvenini Rio De Jenerio’ya kadar uzanan uzun bir yolculukla devam ettirdi. Ziyaret ettiği her bir şehrin kültürüne ait nadide parçalarla farklı bir vizyon geliştirdiği vintage’ı hayat felsefesi haline getirdi. Çocukluğundan beri hayal ettiği projesini hayata geçirdiği, kıyafetlerin ruhuyla da bütünleşen dekorasyona sahip Teşvikiye’de yer alan Nillush Vintage’da, 7-70’e vintage’ı sevdirmeyi amaçlamaktadır.  
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr