Eğitim Detayı

Eğitim Adı: SAĞLIKLI KARAR VERİYOR VE PROBLEMLERİ ÇÖZÜYORUM
Eğitimci: MELTEM AYVACIOĞLU
Eğitim Yeri: İHKİB - Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 27.11.2019 10.00 - 27.11.2019 17.00
Eğitim Kodu: 935
Eğitim Ücreti: 200 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 100 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİM İÇERİĞİ:
• Nasıl sorular soruyoruz?
• Problem Çözme ve karar vermeyi sağlayan düşünme
• Problem nedir?
• Uygulama: Problemin Özünü Tespit Etmek: 5N
• Problem çözme ve karar verme yöntemleri
 Uygulama: Ishikawa Diyagramı
 Uygulama: Grid Analizi
• Öğrenme Aktiviteleri, Senaryolar, Vaka Çalışmaları ve grup çalışmaları
• Güncel Bilimsel Araştırmalar: Konu aktarımlarını destekleyici bilimsel araştırma sonuçları paylaşımları
• Film ve Video gösterileri: Konu aktarımlarını destekleyici belgesel gösterimleriEĞİTMEN:
MELTEM AYVACIOĞLU, Shuan Kişisel Gelişim Atölyesi kurucusu Meltem Ayvacıoğlu, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezundur. Deutsche Bank/Almanya’daki stajının ardından 1994-2006 yıllarında Türkiye’de Şahinler Holding, Alstom Elektrik Endüstrisi A.Ş, Menarini-İ.E Ulagay İlaç A.Ş gibi kuruluşlarda çalıştı. BaaN ve JDE gibi ERP projelerinde görev aldı. Bu dönemde Alman-Fransız ve Türk-İtalyan şirket evliliklerine tanıklık etti; yeni kültüre entegrasyon konularının yarattığı sorunlara, yönetici-çalışan ilişkilerine yönelik pek çok gözlem yapma şansı oldu. Bir çalışan olarak diğer çalışanlarla olan ilişkiler, yeni oluşumların çalışanda yarattığı endişe ve belirsizlik psikolojisini aktif olarak çalıştığı 12 yılda bizzat deneyimleme şansına erişti. Meltem Ayvacıoğlu, çalışan psikolojisi konusundaki bu deneyimlerini Marmara Üniversitesinde ‘Yönetim ve Çalışma Psikolojisi’ yüksek lisansı ile bilimsel boyuta taşıdı. ’Kurumlarda Yaratıcılık’ üzerine yüksek lisans tezi ve akademik makaleleri bulunan ve bu konuda kurumlara eğitim veren Ayvacıoğlu, 2007 yılında kurduğu Shuan Kişisel Gelişim Atölyesi’nde Türkiye’de farklı sektörlerdeki kurumlara duygusal zeka, motivasyon, iletişim, stres yönetimi, ekip ruhu vb. konularında eğitimler vermektedir
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr