Eğitim Detayı

Eğitim Adı: STİL ANALİZİ İÇİN KOÇLUK TEKNİKLERİ
Eğitimci: ZEYNEP ERKAN
Eğitim Yeri: İSTANBUL MODA AKADEMİSİ / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 12.03.2018 18.30 - 19.03.2018 21.30
Eğitim Kodu: 326
Eğitim Ücreti: 450 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 225 TL)
Eğitim İçerik:


Bir stil danışmanı müşterisinin ya da herhangi bir kişi kendi stilini belirlemeden önce, o stili hayata geçirmesine sebep olan hedefi bulmalıdır. Çünkü kimse bir sabah uyanıp da stilimi değiştirmeliyim demez. Mutlaka bunun altında yatan bir motivasyonu vardır. Profesyonel, özel ya da sosyal hayatıyla ilgili bir ihtiyaç, bir sorun ya da bir hedef bu motivasyonu yaratıyordur. Stilin romantik mi, minimalist mi, klasik mi yoksa bunların karışımı bir stil mi olacağı işte bu cevapta yatmaktadır. Çıkan cevapla kişinin karakteri, yaşamı ve vücut tipi birleştiğinde bir stile ulaşılabilir.
İşte bu hedefi belirlemek için, hedef yönetiminde etkin yolları kullanan yaşam ve kariyer koçlarının teknikleri işimize yarayacaktır. Bu eğitimde kendinize veya bir stil danışmanıysanız müşterinize sormanız gereken soruları, aldığınız cevaba göre analiz edebilmeyi ve çıkan sonuca göre uygun stili belirlemeyi öğreneceksiniz.
İçerik:
• İlk izlenim ve önemi
• İlk izlenim çalışması ve arkadaşlarımın beni değerlendirme sonuçlarını analiz
• İmaj nedir?
• Mevcut imajın tespiti.
• Geçmiş – Şimdi ve Gelecek irdelemesi
• Giyimle ilgili travmaların gözden geçirilmesi
• Profesyonel – Özel ve Sosyal hayatta mevcut durum
• Mevcut durumun taşınmak istendiği yerin belirlenmesi
• Kişisel SWOT analizi
• Hedefim ihtiyaçlar hiyerarşisinde nereye oturuyor?
• Farklı hedeflere yönelik stillerin tanımı

Gerekli Malzemeler:
• Not Defteri ve Kalem
Eğitmen: Zeynep Erkan; Boğaziçi Üniversitesi’nde Simultane Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İngiltere’de reklam alanında yüksek lisans yapmıştır. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalışarak geçmiştir. Ancak içindeki moda tutkusuna daha fazla karşı koyamayarak sektör değiştirmiştir. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü yapmış, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler vermiştir. Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sahip olduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunmaya karar vererek Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da eğitimler almış ve GerçekSen’i kurmuştur. İstanbul Moda Akademisi’nde stil danışmanlığı, moda ve trendler üzerine eğitimler veren Zeynep Erkan, ayrıca bir çok moda markasına iletişim danışmanlığı ve sosyal medya yöneticiliği yapmaktadır. Daha önce Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul gibi dergilerde moda yazarlığı ve stil editörlüğü yapmakla beraber, halen Kanyon'da gazetesini çıkarmaktadır. Ayrıca moda üzerine profesyonel yaklaşıma sahip www.fashistanbuller.com isimli bir bloğu bulunmaktadır.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr