Eğitim Detayı

Eğitim Adı: MAYO İÇ GİYİM KOLEKSİYONU OLUŞTURMA
Eğitimci: SERAP İKİZ
Eğitim Yeri: İSTANBUL MODA AKADEMİSİ / Nişantaşı
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 05.03.2018 18.30 - 21.03.2018 21.30
Eğitim Kodu: 324
Eğitim Ücreti: 900 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 450 TL)
Eğitim İçerik:


Mayo ve iç giyim koleksiyon oluşturma ve planlama workshopunda temel hedef, 18 yaş ve üzeri moda çizimi yapabilen kişilere, Mayo iç giyim koleksiyonunun nasıl yaratılabileceğini aktarmaktır.Temel seviyede, moda bilgisi ve kavramları, koleksiyon planlama aşamaları,inovative fikirler yakalayabilmek, koleksiyon matematiğini çözmek ve koleksiyon tasarlama methodları verilmektedir. Desen renk ve grafik algısı oluşturmak, temel mayo iç giyim kadın/erkek form detayların incelenmesi, kapsule koleksiyon algısı yaratma bilgisini içermektedir. Çalışma içeriği bu temel bilgiler doğrultusunda tema seçerek,mini bir koleksiyon oluşturulmasını hedefler.
İçerik:
• Mayo ve İç Giyim Tasarımına Giriş
• Marka ve Tasarımcı Analizleri
• Güncel ve Gelecek Mayo ve İç Giyim Trendleri
• Koleksiyon Oluşturma ve Planlama: Hedef Kitlesi, Tema Örgüsü
• Tema doğrultusunda çıkan fikirlerin tasarımla ilişkilendirilmesi, Moodboard hazırlama
• Koleksiyon Matematiği: Ürün gruplarının nasıl oluşturulduğu bilgisi
• Mayo ve iç giyim kadın /erkek temel formların incelenmesi
• Desen renk ve grafik algısı oluşturmak
• Koleksiyon fikri tasarlama, ürün yapım aşamaları, teknik çizim ve üretime hazırlama
• Mini koleksiyon: Tema doğrultusunda hikâye panosu ve mini bir koleksiyon hazırlamak.
Gerekli Malzemeler:
• Not Defteri
• Usb (Harici Bellek)
Eğitmen: Serap İkiz; Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden derece ile mezun olmuştur. 1997-1999 Yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde, Teknik Çizim ve Proje Yönetimi derslerinde Eğitim Görevlisi olarak görev almıştır. Ardından Newyork’a taşınan Serap İkiz İç giyim çalışmalarına başlamaya karar vererek Parsons Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde “Marka Oluşturma” ve “Koleksiyon Hazırlama” üzerine eğitim aldı. İlk deneyimini iç giyim tasarım ve üretim firmasinda, Nick&Nora , Victoria’s Secret, Undergirl vb. firmaların üretimi için , desen ve satış prezentasyon CAD Cizimlerini yaparak kazandı. Böylece iç giyim çalışmalarına basladı. 2006 ile 2010 yıllari arasında New York’da kendi yarattığı markası olan “Never Naked” isimli iç çamaşırı koleksiyonlarını USA , Güney Amerika  ve Kanada bölgelerinde satışa sundu. 17 yıl New York’ta bir çok üretici firmada iç giyim alanında Tasarım Direktörü olarak görev yaptıktan sonra 2013 yılının Ağustos ayında Türkiye’ye dönme kararı aldı.Halen New York daki şirketiyle çalışmalarına devam ediyor. 2014 yılından itibaren Christian Siriano isimli ünlü moda tasarımcısının iç giyim koleksiyonlarına İstanbul ofisinden destek vermektedir. İstanbul Moda Akademisinde ise iç giyim alanında kısa eğitimler vermektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr