Eğitim Detayı

Eğitim Adı: HAZIR GİYİM SANAYİNDE MODELHANE SÜREÇLERİ VE YÖNETİMİ / 3D GİYSİ SİMÜLASYON SİSTEMİ
Eğitimci: ABDURRAHİM YILMAZ - ENGİN AKÇAGÜN - UFUK SEMİZ
Eğitim Yeri: İHKİB- Dış Ticaret Kompleksi - Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 23.10.2019 10.00 - 23.10.2019 17.00
Eğitim Kodu: 920
Eğitim Ücreti: 200 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 100 TL)
Eğitim İçerik:


A.Hazır Giyim Sanayiinde Modelhane Süreçleri ve Yönetimi

Üretimde markalaşmayı hedefleyen hazır giyim firmalarının müşteri ihtiyaçlarını göz önüne alarak yapacakları özgün tasarımlarını hızlı ve kaliteli bir şekilde müşterilerine sunabilmeleri için model üretim süreçlerini yeniden yapılandırmaları gerekmektedir. Bu eğitimin temel amacı; hazır giyim firmalarına modelhane kavramından ürün geliştirme kavramına geçiş çalışmalarının nasıl yapılabileceği konusunda ipuçları sunmaktır.

İçerik:
• Hazır Giyim sanayiinin yapısı
• Sektörde yaşanan değişimler
• Hızlı moda kavramı model üretim bölümünde yapılanma çalışmaları
 Model üretim bölümü organizasyonel yapılanma
 Model üretim bölümü süreç planlaması
 Model üretim bölümü performans yönetimi

Eğitmen:
Yrd. Doç. Dr. Abdurrahim YILMAZ; Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Tekstil Eğitimi alanında tamamlamıştır. 2005 ve 2013 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda Araştırma Görevlisi olarak çalışmış, halen aynı kurumda Yrd. Doç. kadrosunda Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. Üretim Sistemleri, Üretim Simülasyonu, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim, E-ticaret ve Kalite Güvence konularında dersler vermektedir.

Yrd. Doç. Dr. Engin AKÇAGÜN; Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Tekstil Eğitimi alanında tamamlamıştır. 2005 ve 2010 yılları arasında Hugo BOSS Ltd. Şti de Üretim Mühendisi olarak çalışmıştır. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda Yrd. Doç. kadrosunda görev yapmaktadır. Yalın Üretim, E-ticaret, Hazır Giyim Üretimi, Hazır Giyim Yönetimi uzmanlık alanlarıdır


A. VİDYA 3 BOYUTLU GİYDİRME TANITIMI

Gerçekçi 3D giysi simülasyonları ile numune onaylarınızı tek seferde alabilir, zamandan ve numune masraflarından tasarruf sağlayabilir, yenilikçi teknolojiler sayesinde rekabet gücünüzü artırabilirsiniz. 3 Boyutlu giydirme konusunda gelinen son nokta özellikle insan görünümlü mankenler ile simule edilen giysilerdeki ayrıntılar inanılmaz. Bu özellikler dijital numune sistemini yeni bir seviyeye taşıyor.
İçerik:
• 3D Tasarım
• Beden ve Fit Kontrolü
• Hareket halinde Fit Kontrolü
• Kişiye özel giysilerde ölçü düzeltmelerini ürün siparişinde yapma
• 3D numuneleri ile tüm işlem adımlarında kullanma;
 Koleksiyon Planlama
 Model ve Kalıp yapma
 Sanal numune
 Ürün Yönetimi ve Pazarlama
 Müşteri toplantıları ve Kataloglar
 Web mağaza
 Sanal satış numuneleriEğitmen:

Ufuk Semiz Astaş Endüstri Tekstil Mak. Cad / Cam Eğitim Bölüm Yönetmeni

2002 Yılında Modelist Yardımcılığı yaparak iş hayatına başlamıştır. 2004 – 2007 yılları arasında çeşitli  firmalarda Modelistlik yaptıktan sonra 2007 yılında Astaş Endüstri  Tekstil Mak. Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Cad/Cam Eğitim Uzmanı olarak işe başlamıştır. Assyst Cad grubunun tedarikçisi olan Human Solution firmasının 3D simulasyon projelerine başlaması ile birlikte gelişim sürecini ve piyasa deneyimini yakından takip ederek müşteri demo ve tanıtımlarına katılmıştır. 2015 yılından itibaren Astaş Endüstri ve Tekstil Mak. A.Ş. ‘de Human Solutions gruba bağlı Assyst  Cad/Cam Eğitim Departman Yöneticisi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Fashion ve Vr Sanal Gerçeklik


PROSOFT VR - Şirket Özeti:
Prosoft VR, sanal gerçeklik yazılım, içerik ve hizmetleriyle dijital dönüşüm sağlar; sektörel iş yapış biçimlerini değiştirir.

Ürün/Servis - Smarttex 360:
Smarttex 360 tablet ve showroom modülleriyle tekstil firmalarının üretim, modelleme, gösterim, satış, sipariş süreçlerini dijitalleştirir; 3 boyuta ve sanal gerçekliğe taşır.

Müşteri Problemi:
• Yüksek numune maliyetleri
• Enerji ve su sarfiyatı, çevre kirliliği
• Uzun numune süreçleri ve revizeler

Çözümümüz:
• Dijital kumaş üretimi ve dijital modelleme
• Dijital 3D dikim ve avatara ürün giydirme
• Multi-user sanal showroom’lar
• Dijital ürün üzerinden sipariş alma

Hedef Pazarı:  Tekstil sektörü
• Tekstilde dijita
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr