Eğitim Detayı

Eğitim Adı: ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL
Eğitimci: AYŞE AKSOĞAN
Eğitim Yeri: İHKİB/ Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 11.10.2017 10.00 - 11.10.2017 17.00
Eğitim Kodu: 231
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Türk tekstil ve konfeksiyon sektörünün içinde rekabet ettiği dünya pazarının bugünkü talepkâr ortamında, firmaların ayakta kalabilmek ve hatta vazgeçilmezler arasında yer alabilmek için oldukça zor şartları bir araya getirmeleri gerekmektedir.

Hem rekabetçi fiyat hem hızlı termin gibi müşteri beklentilerine cevap verebilmek, ayrıca bunu işletmenin kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak ve karlılığı en üst düzeyde tutarak gerçekleştirmek ancak kapsamlı ve detaylı bir üretim planlama ve kontrol, stok ve malzeme yönetimi, doğru fason/ iç üretim kararları ve fabrikanın tüm çalışanlarının sahiplenebileceği bir kalite yönetim sistemi ile mümkün olabilir.

Bu amaçlarla Üretim planlama ve kontrol yaklaşımı ile önce makro düzeyde üretim planları yapılmalı, daha sonra da mikro düzeyde üretim kontrolü ile, gerçekleşen üretimin planlara uygunluğu takip edilmeli ve aksaklıklar giderilmelidir. Ancak bu sayede Sipariş- Üretim-Stok-Tedarik arasında verimli ve akıcı bir dengenin oluşturulması mümkün olacaktır.

Bu eğitimin amacı aşağıda listelenen hedef kitleye kendi firmaları için doğru üretim planlama ve kontrol metodolojilerini tespit etmek ve kalıcı bir şekilde uygulamak için öğrenmeleri gereken yaklaşım ve yöntemleri paylaşmaktır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Üretim Planlama ve Kontrol nedir? Neden ve Nasıl yapılır?
• Talep tahmini ve önemi
• Uzun-orta- kısa dönem planlama
• Üretim Planlama ve Kontrol Stratejileri (ERP)
• Üretim Programları
• Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP)
• Stok Kontrol ve Maliyet Yönetimi
• Rota tespiti
• Termin verme

GEREKLİ MALZEMELER:
• Not Defteri ve Kalem

EĞİTMEN:
Ayşe Aksoğan Yalnız; lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans ve araştırma görevliliği yapmıştır. Yüksek Lisans tezini Quick Response yönetim metodolojisi üzerine yapmış ve bu tezden ürettiği makaleyi MİT’de System Dynamics Conference’da sunmustur.
Altınyıldız firmasının Pazarlama ve Projeler Departmanlarında çeşitli görevler üstlendikten sonra Üretim Departmanının Etüd ve Verimlilik Bölümünde İş ve Zaman Etüdü, Fabrika Organizasyon, Bant Dengeleme, Üretim ve işçi performansı üzerine çalışmalar yürütmüş, dünyanın bu alanda bir numaralı firması olan Ermenegildo Zegna ile yürütülen know-how anlasması kapsamında firmanın Üretim Müdürü ile verimliliği artırmak üzerine çalışmıştır.
Sonraki yıllarda Li&Fung, GAP ve Marks & Spencer’ın da aralarında bulunduğu uluslararası firmalarda yaklaşık 15 yıl Merchandising alanında yöneticilik yapmış ve son olarak Marks & Spencer Türkiye Liason ofisinde 5 yıl Head of Merchandising görevini yürütmüştür.
IMA’da Konfeksiyon üretim planlama ve kalite kontrol, ihtiyaç belirleme, planlama takibi, zaman yönetimi, termin oluşturma gibi konularda ders vermektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr