Eğitim Detayı

Eğitim Adı: FABRİKA ORGANİZASYONU VE YÖNETİMİ
Eğitimci: AYŞE AKSOĞAN
Eğitim Yeri: : İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi / Yenibosna
Eğitim Başlama-Bitiş Tarihi: 10.11.2017 10.00 - 10.11.2017 17.00
Eğitim Kodu: 246
Eğitim Ücreti: 300 TL (Birlik Üyesi İndirimli Fiyatı: 150 TL)
Eğitim İçerik:


EĞİTİMİN AMACI
Fabrika Organizasyonu ve Yönetimi kavramı, değişen piyasa koşulları, müşteri beklentileri veya ürün gamında yapılması gereken değişiklikler sebebiyle yeni bir işletme oluşturmak, işletmeyi yeni bir yere taşımak veya mevcut bir işletmeyi geliştirmek/genişletmeyi hedefleyen şirketlere bir yol haritası sunacak bir eğitimdir. Günümüzün rekabetçi koşullarında birçok firma bu tür adımlar atmak zorunda kalmaktadır.

Bu eğitimin amacı yeni bir işletme kuracak veya mevcut bir işletme üzerinde kapasite artırmak, imalatın maliyetini düşürmek veya işletmenin verimliliğini artırmak gibi hedeflere yönelik çalışacak yönetici ve ekiplere bir yol haritası sunmaktır. Bu kapsamda yer seçimi, binaların yerleştirilmesi, makine ve ekipmanların düzenlenmesi, insan ve malzeme akışı gibi konular irdelenecektir. Bunun yanında fizibilite, üretim sistemleri, işyeri düzenleme, hat dengeleme, metot mühendisliği, iş değerlendirme ve ücret sistemleri, verimlilik yönetimi gibi alt başlıklarda ele alınarak detaylandırılacaktır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
• Fabrika Organizasyonu ve Yönetimi nedir?
• Organizasyonun Tanımı ve çeşitleri
• Üretim Sistemleri
• Yeni bir üretim fikrinin organize edilmesi
• Fabrika yer seçimi
• Fizibilite/Rantabilite
• İşyeri düzenleme
• Hat dengeleme
• Verimlilik yönetimi
• Üretimle ilgili işletme fonksiyonları
• Yetki ve sorumluluklar- Görev tanımları
• Ücret sistemleri ve yönetimi
• Etkin yöneticilik ve ekip çalışması

GEREKLİ MALZEMELER:
• Not Defteri ve Kalem

EĞİTMEN:
Ayşe Aksoğan Yalnız; lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans ve araştırma görevliliği yapmıştır. Yüksek Lisans tezini Quick Response yönetim metodolojisi üzerine yapmış ve bu tezden ürettiği makaleyi MİT’de System Dynamics Conference’da sunmustur.
Altınyıldız firmasının Pazarlama ve Projeler Departmanlarında çeşitli görevler üstlendikten sonra Üretim Departmanının Etüd ve Verimlilik Bölümünde İş ve Zaman Etüdü, Fabrika Organizasyon, Bant Dengeleme, Üretim ve işçi performansı üzerine çalışmalar yürütmüş, dünyanın bu alanda bir numaralı firması olan Ermenegildo Zegna ile yürütülen know-how anlaşması kapsamında firmanın Üretim Müdürü ile verimliliği artırmak üzerine çalışmıştır.
Sonraki yıllarda Li&Fung, GAP ve Marks & Spencer’ın da aralarında bulunduğu uluslararası firmalarda yaklaşık 15 yıl Merchandising alanında yöneticilik yapmış ve son olarak Marks & Spencer Türkiye Liason ofisinde 5 yıl Head of Merchandising görevini yürütmüştür.
IMA’da Konfeksiyon üretim planlama ve kalite kontrol, ihtiyaç belirleme, planlama takibi, zaman yönetimi, termin oluşturma gibi konularda ders vermektedir.
ÜYE OL İTKİB Online İşlemler Ayrıcalıklarından Faydalan.

Yeni Üye Kayıt:
Üye değilseniz Üye Ol linkine tıklayınız. Firmanızda çalışanlar adına bir eğitime kayıt yaptıracaksanız öncelikle ilgili kişilerin kendilerinin portala üye olması ve giriş yapmaları gerekmektedir. Kayıt olan bu kişi eğitim başvuru sayfasındaki seçilebilir "Ad Soyad" alanında listelenecektir. Buradan kişiyi seçip eğitime kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
* 2017-2018 akademik takvimimizde seminer bedelleri değişiklik gösterebilir.
* İTKİB üyelerine seminer bedeli üzerinden %50 indirim yapılmaktadır.
* Eğitim bedeli ödendikten sonra herhangi bir nedenle ilgili eğitime katılamamanız durumunda en geç eğitim tarihinden bir gün önce egitim@itkib.org.tr adresine bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

İHKİB Eğitim Şubesi:
Telefon: 0212 454 02 00 / 1190
e-posta: egitim@itkib.org.tr